Lesy České republiky zrušily tendry
17.05.2010 | Lesy České republiky, s. p.
Lesy České republiky dne 17. 5. 2010 rozhodly o zrušení zadávacího řízení k veřejné zakázce s názvem „Provádění lesnických činností s prodejem dříví při pni“
Ke zrušení tendrů přistoupil podnik z toho důvodu, že se v průběhu zadávacího řízení vyskytly důvody hodné zvláštního zřetele, pro které nelze na zadavateli požadovat, aby v zadávacím řízení pokračoval.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v rámci přezkumu zadávacího řízení doporučil zadavateli provést dílčí změny kvalifikační dokumentace, které v současné době analyzujeme a budeme o nich nadále diskutovat s Úřadem. Aby byly eliminovány jakékoliv možné procesní vady a zadavatel mohl objektivně upravit parametry zadávacího řízení dle akceptovatelných doporučení Úřadu, přistoupil k rozhodnutí zrušit zadávací řízení k veřejné zakázce „Provádění lesnických činností s prodejem dříví při pni“. Již v současné době podnik připravuje nové zadávací řízení, které bude modifikované dle akceptovatelných doporučení Úřadu.
Současně se tendry staly předmětem silného politického lobby a součástí předvolebního boje jednotlivých politických stran, a to i přesto, že diskutované obavy ekologů o osud státních lesů, obavy malých a středních podnikatelů o nedostupnost dříví či obavy o regionální zaměstnanost nejsou opodstatněné. Přestože si podnik stále stojí za filosofií i správností vypsaných tendrů, přispělo politické zpochybňování tendrů k rozhodnutí o jejich zrušení.
Aby nově vypsané tendry byly oproštěny od politizace, budou vyhlášeny po ukončení voleb.
Cílem podniku je kvalitně a řádně pečovat o les. Podnik učiní veškeré kroky k tomu, aby i po 1.1.2011 práce v lesích plynule pokračovaly a nebyly přerušeny dodávky dříví. Pro případné „překlenovací“ období do skončení nového zadávacího řízení podnik využije zákonem umožněné varianty.
Další články v kategorii Podnikání
- Na Prachaticku hořel vepřín s asi 800 prasaty. Zvířata se podařilo zachránit (08.02.2026)
- Nordzucker uzavře svůj slovenský cukrovar kvůli nízkým cenám cukru v EU (06.02.2026)
- Kontroly v KFC našly pochybení ve třetině případů, uvedla inspekce (06.02.2026)
- Inspektoři uzavřeli restauraci v lázeňském letovisku. Našli v ní plíseň i hmyz (06.02.2026)
- Pizza Hut zavře v USA stovky restaurací (06.02.2026)
- Spotřebitelské ceny v Česku v lednu stouply nejméně od listopadu 2016 (05.02.2026)
- Americká nápojová společnost PepsiCo ve čtvrtletí zvýšila zisk o 67 procent (05.02.2026)
- Litovelský pivovar mění logo a design obalů,odkazuje k historii a úrodnosti Hané (05.02.2026)
- Carlsberg zvýšil provozní zisk, těžil z převzetí výrobce nealkoholických nápojů (04.02.2026)
- Rohlík zpoplatnil papírové tašky. Hodlá omezit jednorázové obaly (04.02.2026)

Tweet



