Kofola může podle ÚOHS převzít Ondrášovku a Karlovarskou korunní
13.03.2020 | ceskenoviny.cz
Nápojářská skupina Kofola může převzít společnosti Ondrášovka a Karlovarská korunní. Spojení povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který transakci posuzoval. Úřad o rozhodnutí informoval na svých internetových stránkách.
"Úřad dospěl k závěru, že předmětné spojení soutěžitelů nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže a transakci povolil. Rozhodnutí již nabylo právní moci," uvedlo tiskové oddělení ÚOHS.
Kofola dříve uvedla, že nákupem Karlovarské korunní a Ondrášovky chce rozšířit své portfolio o tradiční české minerální vody a posílit na českém trhu svou pozici v kategorii balených vod. Karlovarská korunní a Ondrášovka zatím patří společnosti Ondrášovka Holding ze skupiny Arca Capital.
Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě. K výrobkům Kofoly patří i dětské nápoje Jupík, značky Vinea, Chito, Top Topic nebo Citro Cola. Firma má kolem 2000 zaměstnanců, z toho asi 700 v Česku. Její tržby za loňská tři čtvrtletí meziročně vzrostly o 3,6 procenta na 4,89 miliardy korun. Ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy) jí stoupl o 0,5 procenta na 860,2 milionu korun.
Skupina Arca Capital je majitelem Ondrášovky od roku 2007 a stoprocentní podíl v Karlovarské Korunní skupina koupila před třemi lety. Tržby Ondrášovky a Karlovarské korunní loni dosáhly podle zástupců Kofoly 850 milionů korun. Většinovým akcionářem skupiny Arca Capital je s 60 procenty Rastislav Velič. Dalších 30 procent akcií vlastní Peter Krištofovič a desetinový podíl ve skupině má Henrich Kiš.
Další články v kategorii Podnikání
- Nejmodernější pila v ČR zahájila provoz v Olomučanech (26.03.2026)
- Heineken sníží objem piva uvařeného ve Velkém Březně nedaleko Ústí nad Labem (26.03.2026)
- Řetězec Albert podal sérii ústavních stížností kvůli pokutám za klamavé slevy (25.03.2026)
- Skupině Mattoni 1873 vzrostly v roce 2025 tržby na 25,2 miliardy korun (25.03.2026)
- Návrat do dětství, ale s hvězdičkou. Buchtičky se šodó se dnes koupou v ovocném žahouru i karibském rumu (25.03.2026)
- Efektivní pekárna v roce 2026: jak vypadá dobře řízený provoz (24.03.2026)
- Obnovení prodejů o svátcích narazilo u ministerstva i odborů (24.03.2026)
- Potravinářský koncern Danone kupuje britského výrobce proteinových nápojů Huel (24.03.2026)
- Čokoláda ho okouzlila, tak ji s manželkou vyrábí. MoonChocolate už sbírá ocenění (23.03.2026)
- Jahody jsou naše drahokamy, říkají Korejci. Staly se pilířem zemědělského vývozu (23.03.2026)

Tweet



