Japonci koupí dvě evropské značky pivovaru SABMiller
10.02.2016 | Denik.cz
Japonská společnost Asahi Group Holdings se dohodla na převzetí značek piva Peroni a Grolsch, které nyní vlastní pivovar SABMiller. Napsal to dnes japonský ekonomický list Nikkei. Japonci podle něj za obě evropské značky zaplatí zřejmě více než 400 miliard jenů (83,6 miliardy Kč).
Asahi je s podílem 38 procent na trhu největším pivovarem v Japonsku. Prodej piva tam ale už asi 20 let klesá, z části kvůli úbytku obyvatelstva, z části rovněž kvůli rostoucí oblibě vína. Firma proto hledá příležitosti k růstu v zahraničí.
Pivovarnickou skupinu SABMiller, který je rovněž vlastníkem Plzeňského Prazdroje, se nyní chystá převzít světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev. Aby firmy nenarazily na odpor antimonopolních úřadů, zbavují se některých aktiv.
O možném prodeji značek Grolsch a Peroni se spekulovalo již loni. Zájem o ně měly například americká investiční skupina KKR či evropské investiční firmy PAI Partners a EQT, uvedla agentura Reuters.
Autor: ČTK
Další články v kategorii Podnikání
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Pivovary Zubr mění taktiku. V létě budou vábit na lehkou pšenici i netradiční zážitky (07.05.2026)
- Inflace vystřelila v dubnu na 2,5 procenta. A bude hůř (07.05.2026)
- Platforma bojující s plýtváním potravinami končí po dvou letech. Dá přednost jiným trhům (06.05.2026)
- Největší pivovar světa AB InBev překvapil růstem zisku i prodeje (06.05.2026)
- Mattoni 1873 a Lavazza budou spolupracovat i na Slovensku (06.05.2026)
- Německý výrobce medvídků Haribo loni zaznamenal rekordní prodej (05.05.2026)
- Vinař Valihrach: Úspěch musí být daný shůry a musíte mít kolem sebe dobré lidi (04.05.2026)
- Supermarkety dál kouzlí s cenovkami u slev (04.05.2026)
- Zelenskyj kritizuje Izrael za přijímání ruských lodí s kradeným obilím (29.04.2026)

Tweet



