Humpolecký Bernard zvýšil v 1. čtvrtletí výstav piva o 16 pct.

Rodinný pivovar Bernard v Humpolci uvařil v letošním prvním čtvrtletí 71.294 hektolitrů piva. V porovnání s prvními třemi měsíci minulého roku jeho produkce stoupla o 9904 hektolitrů, tedy o 16,1 procenta. Odbyt se pivovaru podařilo zvýšit v tuzemsku i za hranicemi. Vyplývá to z údajů, které dnes ČTK poskytl mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.

"V prodeji lahvového piva se projevilo letošní posílení a doladění stáčecí kapacity, v prodeji sudového piva se nám daří především získávat nové provozovny," uvedl Mikulášek k růstu výstavu. Pozitivní vliv na vnímání značky Bernard má podle něj i dlouhodobá reklamní kampaň Svět se zbláznil... V poslední době je věnovaná kampani proti sexuálnímu obtěžování MeToo odstartované v USA.

Dobré výsledky pivovaru pokračovaly v dubnu, kdy podle mluvčího většímu prodeji piva napomohlo i hezké počasí, které umožnilo brzké otevření restauračních zahrádek.

Export se na celkovém prodeji pivovaru v letošním prvním čtvrtletí podílel skoro 24 procenty. Humpolecký výrobce vyvezl přes 16.800 hektolitrů piva, v porovnání se stejným loňským obdobím objem stoupl o více než pětinu. Nejvíc odběratelů má pivovar tradičně na Slovensku. V Česku se prodej piva Bernard od letošního ledna do konce března zvýšil o 14,6 procenta na 54.400 hektolitrů.

Bernard, který je největším pivovarem na Vysočině, uvařil za minulý rok 332.700 hektolitrů piva. Výstav v meziročním porovnání stoupl o 5,5 procenta. Téměř 60 procent piva plynulo v sudech do restaurací. Z pohledu prodeje byl pro pivovar nejúspěšnějším loňským měsícem červen, kdy dodávky piva Bernard na trh převýšily 40.800 hektolitrů.

Tržby pivovaru byly vloni 672 milionů korun proti 642,3 milionu Kč za rok 2016. Za letošní první čtvrtletí zatím podnik své tržby nezveřejnil.

vst kš

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info