Firma Pöttinger investuje 230 milionů, rozšíří svařovnu i montáž

Společnost A. Pöttinger, výrobce zemědělských strojů, investuje v aktuálním hospodářském roce do července 2018 zhruba 230 milionů Kč. Rozšíří svařovnu, montáž strojů, zvětší výrobní kapacity. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, jež ve Vodňanech na Strakonicku zaměstnává 400 lidí. Přijmout chce 30 nových.

Za hospodářský rok od 1. srpna 2016 do 31. července 2017 stouply firmě tržby z prodeje výrobků a služeb o čtyři procenta na 1,69 miliardy Kč. Zisk po zdanění vzrostl meziročně o 43 procent na 143,7 milionu korun.

Investice 230 milionů půjdou do rozšíření svařovny, na vyšší kapacity mechanického obrábění a výroby zpracování plechu. Rozšíří se oddělení montáže strojů na zpracování půdy. Zvýší se počet pracovníků z 391 na 430.

"Závod ve Vodňanech investuje každý rok do nových technologií. Na tento hospodářský rok jsou naplánované především do CNC obráběcích strojů, do rozšíření svařovny, vybavení nové montážní linky pro stroje Terradisc 10001," řekla ČTK ředitelka závodu Jindra Susolová.

V hospodářském roce 2016/2017 dostavěla firma nové výrobní haly a přemístila některé procesy do nových prostor, hlavně montáž a logistiku. Díky tomu se rozšířil výrobní program o pluhy - stroje na zpracování půdy, tato výroba se do Vodňan přesunula z mateřské firmy v Rakousku.

Společnost, která v Česku působí od roku 1999, vyrábí zejména stroje pro zpracování půdy, setí a sklizeň píce. Valná většina jde na export. "Firma vyrábí velké množství produktových novinek," řekla Susolová.

Rakouský rodinný podnik Pöttinger se sídlem ve městě Grieskirchen zvýšil v hospodářském roce 2016/17 prodeje o dvě procenta, měl obrat 308,1 milionu eur (asi 7,88 miliardy Kč). Koncern má 1700 zaměstnanců. Na tržbách se podle jednatele Heinze Pöttingera 58 procenty podílejí stroje na sklizeň píce, následují stroje na zpracování půdy a secí technika s 27 procenty.

"Mezinárodní trhy jsou i nadále ústředním bodem úspěchu společnosti Pöttinger a hnací síly růstu. Exportní poměr 88 procent je velmi významný," uvedl jednatel. Přibližně 60 procent tržeb měla firma z prodejů v Německu (18 procent), Francii (13 procent), Rakousku (12 procent), dále v ČR, Švýcarsku a na Ukrajině. Meziročně mírně klesl prodej v Rakousku.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info