Distributor Mentos a Chupa Chups zvýšil loni tržby na 406 milionů

Společnost Perfetti Van Melle ČR distribuující lízátka Chupa Chups nebo bonbony Mentos loni meziročně zvýšila tržby o 8,9 procenta na 406,4 milionu korun. Zůstala ve zhruba třímilionovém zisku. Uvádí to ve výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Firma se předloni dostala do zisku, dříve byla v několikamilionové ztrátě.

Podnik vedle dovozu a distribuce řady cukrovinek vyváží do deseti evropských států, například na Slovensko, do Bulharska nebo do Slovinska. Ovládá ji nizozemský Van Melle International Trust. Kromě lízátek a bonbonů dováží čokoládu značky Jacquot nebo slané pochoutky Dupetky.

"Společnost v uplynulém období udržela stabilní pozici na domácím trhu a zároveň vylepšila svoje působení na exportních trzích, což se pozitivně projevilo na vylepšení hospodářského výsledku," uvádí ve výroční zprávě stejně jako loni firma.

Největší tržby měla firma za prodej bonbonů Mentos v ČR (113,8 milionu korun), do zahraničí jich prodala za 67,5 milionu korun. Za lízátka Chupa Chups v ČR získala 84,3 milionu, v zahraničí 94 milionů korun. Společnost zaměstnává 34 lidí, pět je ve vedení firmy.

Z konkurenčních firem tržby za zboží prodejce čokoládových tyčinek Mars Czech loni meziročně vzrostly o 5,8 procenta na 2,34 miliardy korun. Přesto firma prohloubila ztrátu na 17,3 milionu korun proti 300.000 korunám v předloňském roce. Důvodem jsou mimo jiné organizační změny.

Zisk české pobočky předního světového výrobce cukrovinek Nestlé Česko loni meziročně vzrostl o 28 procent na 569 milionů korun. Tržby klesly o 4,7 procenta na 10,7 miliardy korun.

Vzrostl také zisk prodejce bonbonů Haribo CZ, který se loni meziročně zvýšil zhruba o čtvrtinu na 24,5 milionu korun. Tržby se zvýšily o více než devět procent na 284,2 milionu korun.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info