Distributor Mentos a Chupa Chups byl loni po letech ziskový

Společnost Perfetti Van Melle ČR distribující lízátka Chupa Chups nebo bonbony Mentos se loni dostala do zhruba třímilionového zisku. Předloni byla ve ztrátě 6,8 milionu korun. Tržby za prodej zboží klesly na 373,2 milionu korun proti 377,7 milionu v roce 2015. Firma byla ve ztrátě i v roce 2014, tehdy šlo o 15,2 milionu korun, vyplývá z informací společnosti ve výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin.

Firma vedle dovozu a distribuce řady cukrovinek také vyváží do deseti dalších evropských států, například na Slovensko, do Bulharska nebo do Slovinska. Ovládá ji nizozemský Van Melle International Trust.

"Společnost v uplynulém období udržela stabilní pozici na domácím trhu a zároveň vylepšila svoje působení na exportních trzích, což se pozitivně projevilo na vylepšení hospodářského výsledku," uvádí ve výroční zprávě firma.

Největší tržby má firma za prodeje bonbonů Mentos, v ČR šlo loni o 106 milionů korun, v zahraničí o zhruba 70 milionů korun. Prodej lízátek Chupa Chups byl zhruba stejný v ČR i v zahraničí na úrovni 73 milionů korun. Klesl prodej značky Ritter Sport z předloňských 30 milionů korun na loňských 1,1 milionu korun. Společnost zaměstnává 34 lidí, pět je ve vedení společnosti.

Tržby konkurenčního prodejce čokoládových pochoutek a krmiv Mars Czech loni vzrostly o polovinu na 2,21 miliardy korun, společnost se ale dostala do 300tisícové ztráty proti předloňskému 14,6milionovému zisku.

České pobočce největšího světového výrobce cukrovinek Nestlé loni meziročně vzrostl zisk o 19,7 procenta na 444 milionů korun. Tržby jí stagnovaly na 11,3 miliardy korun.

Zisk prodejce bonbonů Haribo CZ loni stagnoval na 19,7 milionech korun. Tržby společnosti loni mírně klesly na zhruba 260 milionů korun.

drh jw

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info