David Morris: Tesco v Česku každopádně zůstane
28.11.2014 | E15 on line
Britský řetězec Tesco nemá v poslední době kvůli výsledkům na růžích ustláno. Možný odchod, ale podle šéfa tuzemské části firmy Davida Morrise nepřipadá v úvahu. Firma naopak investuje do rekonstrukcí prodejen a buduje internetový obchod.
E15: Kolik už Tesco investovalo do rekonstrukcí svých českých prodejen?Nemohu uvádět obchodně citlivá čísla. Renovacemi ale postupně procházejí desítky obchodů všech velikostí.
E15: Čeští zákazníci mají v oblibě akční ceny, což ale není dobré pro váš byznys. Jaká je v tomto strategie Tesca?
Musíme s dodavateli hledat cesty, jak být více efektivní. Procento akčních cen nesdělujeme, není ale tajemství, že v celém oboru stále roste.
E15: Po celé Evropě posilují diskontní řetězce. Jak s nimi bojujete?
Samozřejmě je považujeme za konkurenci, protože lidé k nim chodí a nakupují. Naší strategií ovšem není sledovat konkurenci, ale sledovat přání zákazníků. Jde o to, abychom lépe rozuměli jejich potřebám a chování. O což se snažíme například v hypermarketu v Praze Letňanech, který jsme předělali na zcela nový koncept.
E15: Dotýkají se podnikání Teska v Česku problémy, s nimiž se potýká vaše britská matka?Upřímně řečeno se nás problémy v Británii příliš nedotýká. V České republice i jinde vykazujeme růst a to je úžasná zpráva.
E15: Takže z České republiky Tesco neodejde?
Kategoricky říkám, že ne. Byznys v Česku bereme velmi vážně. Jsme tu předním britským investorem. Naši budoucnost zde vidím v jasných barvách.
E15: Ovlivňuje Tesco fakt, že jeden z vašich hlavních dodavatelů je současně ministrem financí a vicepremiérem?
Nemá to na nás žádný vliv. Česko je vyspělá demokratická země a toto rozhodně nepatří mezi věci, kterých bych se obával.
Další články v kategorii Podnikání
- Zmizelo 400 tisíc čokolád KitKat. Zloději ukradli auto, jež je převáželo (30.03.2026)
- Rostoucí náklady na energie a dopravu: jak aktuální situace ovlivňuje pekárny (30.03.2026)
- Nealko pivo či limča bez cukru? Od firem nutnost i chytrý tah, vysvětlil expert (30.03.2026)
- Rybářství Třeboň zahájilo provoz automatu na čerstvé ryby v Třeboni (28.03.2026)
- Dubajské čokoládě odzvonilo. Je tu nový hit, teď frčí žvýkací kuličky (27.03.2026)
- Nejmodernější pila v ČR zahájila provoz v Olomučanech (26.03.2026)
- Heineken sníží objem piva uvařeného ve Velkém Březně nedaleko Ústí nad Labem (26.03.2026)
- Řetězec Albert podal sérii ústavních stížností kvůli pokutám za klamavé slevy (25.03.2026)
- Skupině Mattoni 1873 vzrostly v roce 2025 tržby na 25,2 miliardy korun (25.03.2026)
- Návrat do dětství, ale s hvězdičkou. Buchtičky se šodó se dnes koupou v ovocném žahouru i karibském rumu (25.03.2026)

Tweet



