Antimonopolní úřad: Agrofert může koupit AGRO Jevišovice
11.02.2011 | Finance.cz
Skupina Agrofert podnikatele Andreje Babiše může koupit jeden z největších tuzemských zemědělských podniků AGRO Jevišovice a jeho mateřskou společnost CITONICE AGRO. Fúzi schválil bez podmínek antimonopolní úřad. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí zatím není pravomocné.
Podle Rafaje bude na všech posuzovaných trzích nárůst podílu skupiny Agrofert v důsledku spojení minimální a i nadále bude na těchto trzích zachována konkurence v podobě dalších zemědělských prvovýrobců. "Posuzované spojení tedy nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže," uvedl Rafaj.
ÚOHS ve správním řízení posuzoval zejména dopad spojení na oblast prodeje obilovin, olejnin, krmných směsí, skladování rostlinných komodit, chovu a prodeje jatečních vepřů a velkoobchodního prodeje nezpracovaného mléka.
Agrofert chce obě získané firmy začlenit pod kroměřížskou společnost NAVOS, a.s., která se věnuje výrobě krmných směsí nebo nákupu a prodeji zemědělských komodit.
Nedávno ÚOHS Agrofertu povolil také další dvě akvizice, a to v oblasti výroby masa. Firma kupovala společnosti Animalco a Procházka holding. Agrofert je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru. Předloni dokončil akvizici největšího konkurenta v oboru, podniku Agropol Group patřícího do té doby podnikateli Jiřímu Malúšovi.
Další články v kategorii Podnikání
- Semix rozšiřuje výrobu: 65 milionů do fermentace (02.04.2026)
- Liberecký kraj spustil on-line tržiště s nabídkou potravin od lokálních výrobců (02.04.2026)
- Prague Bar Show 2026: Rekordní ročník pro největší B2B nápojovou platformu ve střední Evropě (02.04.2026)
- Zmizelo 400 tisíc čokolád KitKat. Zloději ukradli auto, jež je převáželo (30.03.2026)
- Rostoucí náklady na energie a dopravu: jak aktuální situace ovlivňuje pekárny (30.03.2026)
- Nealko pivo či limča bez cukru? Od firem nutnost i chytrý tah, vysvětlil expert (30.03.2026)
- Rybářství Třeboň zahájilo provoz automatu na čerstvé ryby v Třeboni (28.03.2026)
- Dubajské čokoládě odzvonilo. Je tu nový hit, teď frčí žvýkací kuličky (27.03.2026)
- Nejmodernější pila v ČR zahájila provoz v Olomučanech (26.03.2026)
- Heineken sníží objem piva uvařeného ve Velkém Březně nedaleko Ústí nad Labem (26.03.2026)

Tweet



