Zájem o projekt projevují také soukromí lesáci

Nejen státní organizace, ale i soukromí vlastníci lesů v Německu a Rakousku projevují zájem o projekt bezpečnosti práce v lese Quastist, který v úterý prezentovali v abertamském učilišti jeho zpracovatelé. Potvrdil to Thomas Emmerich ze školy v německém Itzelbergu.

"Dělali jsme si průzkum, na jehož základě jsme dospěli k tomuto poznatku. Neméně důležité je, že moderní prezentace zvýší image lesnického povolání," konstatoval T. Emmerich. Podle jeho názoru by vzdělávací program našel uplatnění i v soukromém sektoru.

"V České republice je situace poněkud složitější. Soukromí vlastníci lesů prakticky neexistují, takže musíme projekt uvést do života prostřednictvím škol," reagoval zástupce ředitele abertamského učiliště Rudolf Kokrhel. Podle něj však panuje k projektu počáteční nedůvěra. "Zavedení do praxe totiž vyžaduje poměrně nákladné vybavení, které jsme my získali díky projektu Evropské unie Leonardo," vysvětlil R. Kokrhel.

Název projektu Quastist vznikl jako zkratka tří německých slov - Qualitäs Sicherheist Standard. Právě vytvoření standardů v otázce bezpečnosti práce v lese, ve výuce i v práci samotné je hlavním úkolem zpracovatelů projektu. "Jsme přibližně ze dvou třetin hotoví. Na dokončení nám zbývá čas do konce listopadu," dodal R. Kokrhel.

Tisk

Další články v kategorii Lesnictví

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info