Správa národního parku obnoví další památky
07.05.2002 | Plzeňský deník
Na opravu drobných památek získala v sobotu Správa národního parku Šumava čtvrt milionu korun od členů Rotary clubu z Prahy a Bavorska. Do současné doby nechala správa opravit především v západní části Šumavy sto dvacet sedm nejrůznějších božích muk, památných kamenů a milníků.
"Nejsme schopni financovat rekonstrukci drobných památek jen ze svého rozpočtu, a tak hledáme i jiné zdroje. V loňském roce jsme například pro tento účel obdrželi 150 tisíc korun z Česko-německého fondu budoucnosti. Na projektu jsme už celkově proinvestovali milion a 200 tisíc korun a zbývá nám ještě opravit osmdesát drobných objektů zejména v jižní části Šumavy,"
informoval nás mluvčí Správy Národního parku Šumava Zdeněk Kantořík.
Podepsání smlouvy mezi správou a Rotary clubem ve Vimperku byl přítomen velvyslanec Evropské unie Ramiro Sibrian, který navštívil společně s pracovníky národního parku a členy Rotary clubu opravené památky u Kvildy a Zhůří.
"Prohlédli jsme si rovněž skleněný oltář v kostele sv. Vintíře na Dobré Vodě a zúčastnili se koncertu při svíčkách v kostele na Kvildě,"
dodal Kantořík.
Další články v kategorii Lesnictví
- Studie: Pro vysoké tropické stromy není jejich výška v období sucha problém (07.07.2026)
- Dozorčí radu Lesů ČR doplnili exministr Chvojka a politik ODS Červenka (07.07.2026)
- Ve městech je kvůli vedrům třeba sázet odolnější druhy stromů (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Téměř tři stovky školáků poznávaly les v Jihlavě (01.07.2026)
- Držitelé Vavrouškovy ceny založili nadační fond Regenerace (30.06.2026)
- Nouzové útulny v Krkonoších čelí náporu turistů. Strážci parku nestíhají místa kontrolovat (30.06.2026)
- Byl zveřejněn seznam nepůvodních hub ČR (30.06.2026)
- Na Šumavě úspěšně okroužkovali sýce rousné (29.06.2026)
- Sněmovní výbor se kvůli ředitelům KRNAP a ČIŽP mimořádně sejde 8. července. Opozice chce znát jejich profesní kompetence (29.06.2026)

Tweet



