Retenční nádržka Veska u Nečtin na Plzeňsku prošla díky Lesům ČR kompletní rekonstrukcí
11.11.2014 | Lesy České republiky, s. p.
Místní manětínské lesy mají další relaxační a oddechové místo.
Lesy České republiky, s. p., podporují rekreační i turistické využívání spravovaných lesů. Za tímto účelem mimo jiné obnovují také odpočinková místa, studánky či malé vodní nádrže. Tyto akce probíhají v rámci „Programu 2020 – zajištění cílů veřejného zájmu u LČR“ sloužícího k podpoře a rozvoji veřejně prospěšných funkcí lesů. Jedním z konkrétních příkladů činnosti Lesů ČR v dané oblasti je nedávné dokončení kompletní rekonstrukce malé vodní retenční nádržky Veska u osady Nové Městečko nedalo obce Nečtiny v okrese Plzeň sever v Plzeňském kraji. Rekonstrukce stála skoro 700 tisíc korun.
Dříve se nádržka nacházela v nevyhovujícím stavu, nedisponovala ani potřebnými funkčními technickými prvky. Lesy ČR se proto rozhodly realizovat nové převádění velkých vod, opravit technické prvky rybníka, využít přirozený charakter konfigurace terénu a upravit objem nádržky pro maximální využití prostor pro zadržení vod krajině.
Rybníček Veska je situován v malebném prostředí manětínských lesů. Citlivě provedenou rekonstrukcí se ho podařilo optimálně začlenit do stávajícího prostředí a plně obnovit důležitý funkční prvek místního ekosystému. Místo je vhodné k odpočinku a relaxaci veřejnosti v rámci rekreačního využívání lesů.
KONTAKT:
Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí Lesů ČR
T: +420 724 813 301, +420 956 999 201
Poznámky pro editory:
- Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 milionu hektarů lesního majetku (což představuje šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR) a pečuje o více než 38 tisíc kilometrů vodních toků (tj. přibližně o jednu třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR).
- Lesy ČR jsou držiteli Osvědčení o účasti v regionální certifikaci lesů systémem PEFC na téměř celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.
Další články v kategorii Lesnictví
- Mendelova univerzita koordinuje projekt na ochranu ohroženého jasanu úzkolistého (30.12.2025)
- Tendr skončil, čtyřicet zakázek mohou v lednu začít plnit partneři Lesů ČR (29.12.2025)
- SVOL: Majitelé lesů ještě nedostali příspěvky na hospodaření za 2. pololetí 2024 (29.12.2025)
- Udělejme z krmení zvěře vánoční zvyk, který opravdu pomůže (23.12.2025)
- Proč jedle neopadá a smrk je historicky králem českých Vánoc? (23.12.2025)
- Vítězem miliardového tendru Lesů ČR je LDF Rožnov, má osm ze 40 zakázek (18.12.2025)
- Evropský parlament schválil odklad nařízení o odlesňování o další rok (18.12.2025)
- Přirozená obnova a výchova porostů: Lesy ČR naplňují strategii (17.12.2025)
- MENDELU koordinuje aktivity k ochraně biodiverzity a udržitelnému hospodaření v Amazonii (16.12.2025)
- Městské lesy Chrudim nabízí stromky, jedle z plantáží jsou ve větší oblibě (15.12.2025)

Tweet



