Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes navštívil ředitelství Lesů ČR v Hradci Králové
04.10.2013 | MZe ČR
Miroslav Toman se v Hradci Králové mimo jiné zajímal o přípravy na rozjezd nově založeného lesního závodu Lesů ČR Krušné Hory. Díky novému lesnímu závodu vzniknou v regionu postiženého vysokou mírou nezaměstnanosti nová pracovní místa.
Ministr Miroslav Toman během návštěvy na ředitelství podniku také informoval o aktualitách v resortu Ministerstva zemědělství včetně vypsaného výběrového řízení na pozici generálního ředitele Lesů ČR.
V této souvislosti doporučil také pověřenému generálnímu řediteli Michalovi Gaubemu, aby zvážil vypsání výběrových řízení na místa ředitelů Krajských ředitelství. „V tak vysoce specializovaném odvětví jako je lesní hospodářství, potřebujeme ve vedoucích funkcích především odborníky s dostatkem praktických zkušeností a hlubokou znalostí oboru,“ uvedl ministr Toman.
Dana Večeřová
ředitelka Odboru komunikace MZe
Další články v kategorii Lesnictví
- Lesy v Pardubickém kraji se mění ve prospěch listnatých dřevin (15.08.2026)
- Jak můžeme udržet a zvýšit zásobu uhlíku v lesních půdách (12.08.2026)
- Houby nerostou a letos už ani neporostou, situace je nejhorší za roky, říká mykolog (12.08.2026)
- Ostatky odlovených medvědů na Slovensku ukázaly, jak v hrozivém stavu šelmy jsou (09.08.2026)
- Hnutí DUHA a Lesy ČR spolupracovaly na obnově lesů u Města Albrechtice (06.08.2026)
- Požár lesa nemusí způsobit přímý oheň, stačí rozpálený turistický vařič (04.08.2026)
- Lesy ČR dokončily další projekt: Koryto beskydské řeky Lomné je širší a odolnější vůči povodni (29.07.2026)
- Pardubičtí myslivci obnovili školicí středisko z roku 1949, říkali mu Dřevák (27.07.2026)
- V CHKO Jeseníky jsou potvrzeny dvě vlčí smečky, v širším regionu až 40 jedinců (23.07.2026)
- Německo bojuje s přemnoženým bourovčíkem toulavým, problém představují chloupky housenek i škody na dubech (23.07.2026)

Tweet



