Lesy ČR mají čtyři nové manažery, exředitel Blahuta je mezi nimi
28.02.2006 | Silvarium
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) má čtyři nové odborné ředitele. Je mezi nimi i nedávno odvolaný generální ředitel podniku Vladimír Blahuta. Dalšími novými vrcholnými manažery jsou Vladimír Veselý (45), Václav Třeštík (42) a George Jankovic (55). Nové ředitele do funkcí dnes jmenoval pověřený generální ředitel LČR František Koníček. LČR patří asi polovina lesů v zemi.
Personální změny podle Křižkové souvisejí se snahou podniku stabilizovat systém zadávání veřejných zakázek a hospodaření firmy. Veselý se do nejvyššího managementu LČR vrací po necelých dvou a půl letech. A to opět na post ekonomického ředitele, který zastával za působení generálního ředitele Jiřího Olivy. Do LČR Veselý přichází z Hradecké lesní a dřevařské společnosti, kde byl asistentem a poradcem ředitele.
Blahuta, který byl generálním ředitelem do 21. února, nyní zastává post ředitele pro řízení zahraničních projektů. Jankovic, který dosud působil v Českém Telecomu a jako nezávislý poradce, je ředitelem pro strategii, lidské zdroje a zadávání veřejných zakázek. Třeštík je novým ředitelem pro obchod a marketing. Své funkce předsedy dozorčí rady Krušnohorských lesů se Třeštík podle Křižkové vzdal. Ve funkci výrobně technického ředitele zůstal Karel Luňák.
Koníček dnes jmenoval i dva nové vedoucí odborů. Vedoucím odboru marketingu se stal Robert Kvapil (29), který dosud působil jako ředitel marketingu skupiny ČEZ. Vedoucí odboru finančního řízení je Jiří Kopic (51), který dosud pracoval v Hradecké lesní a dřevařské společnosti a v LČR.
"LČR se ocitly vzhledem k právním sporům ve velmi složité situaci. Proto jsem se rozhodl rychle jmenovat tým zkušených odborníků, jejichž úkolem bude tuto situaci okamžitě řešit," uvedl Koníček. Vedle vyřešení současné krize chce státu jako zřizovateli podniku navrhnout dlouhodobý model řízení LČR. Vedení LČR čelí od konce roku 2004 kritice od řady lesnických firem kvůli novým tendrům na práce ve státních lesích. Firmy tendry označují za neprůhledné a protiprávní. Antimonopolní úřad LČR nařídil, aby další tendry zadávaly podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Dosud se LČR tímto zákonem neřídí. Právě potřebou změny způsobu zadávání zakázek na práce v lesích odůvodnil ministr zemědělství Jan Mládek Blahutovo odvolání.
Další články v kategorii Lesnictví
- Kde hrozí setkání s medvědem? Situaci na Slovensku ukazuje nová mapa (12.05.2026)
- Ministerstvo má dostatečné rezervy pro odstranění následků požáru v Českém Švýcarsku (11.05.2026)
- Les budoucnosti bude vypadat jinak, než jsme zvyklí, říká výzkumník Krejza (06.05.2026)
- Poškození lesů abiotickými vlivy bylo vloni nejnižší od roku 2014 (05.05.2026)
- Návrh ANO ruší vrchní státní dozor MŽP nad lesy, ochránci přírody krok kritizují (05.05.2026)
- Lesy ČR mají nového ekonomického ředitele (05.05.2026)
- Požár v Českém Švýcarsku se nerozšiřuje, do zásahu se znovu zapojí vrtulníky (04.05.2026)
- Odlesňování mírně zpomaluje, úbytek lesů však zůstává alarmující (30.04.2026)
- Na opatření proti suchu v lesích dá Zlínský kraj více než loni (30.04.2026)
- Málo vody zhoršuje stav rybníků i lesů (29.04.2026)

Tweet



