Lesy bych neprivatizoval, říká šéf Lesů ČR
11.09.2008 | iHNed.cz
Generální ředitel Lesů ČR tvrdí, že pokud stát vrátí lesy církvím, klesne podíl státních lesů na úroveň běžnou v sousedních zemích.
Generální ředitel podniku Lesy ČR Jiří Novák je proti prodeji státních lesů do soukromých rukou. "Nejsem zastáncem privatizace lesů,“ řekl v rozhovoru pro týdeník Ekonom.
Novák tvrdí, že pokud stát vrátí lesy církvím, klesne podíl státních lesů na úroveň běžnou v sousedních zemích. V Německu a v Rakousku jde přibližně o čtyřicet procent lesů, u nás dnes podíl představuje šedesát procent.
Novák ovšem zdůrazňuje, že eventuální rozhodnutí politiků o privatizaci je jako ředitel státní firmy připraven splnit.
Personální odpovědnost se vyvozovat nebude
Za skandály, které v poslední době vypukly kolem firmy Lesy ČR (neprůhledný marketing, IT zakázky či tendr na 250 fabií) Novák nechce vyvodit žádnou personální odpovědnost.
Za řadu sporných věcí prý mohou minulé managementy firmy, bývalého náměstka Vladimíra Řiháka ovšem hájí a jeho dnešní poradenské služby si pochvaluje.
Další články v kategorii Lesnictví
- Ministerstvo má dostatečné rezervy pro odstranění následků požáru v Českém Švýcarsku (11.05.2026)
- Les budoucnosti bude vypadat jinak, než jsme zvyklí, říká výzkumník Krejza (06.05.2026)
- Poškození lesů abiotickými vlivy bylo vloni nejnižší od roku 2014 (05.05.2026)
- Návrh ANO ruší vrchní státní dozor MŽP nad lesy, ochránci přírody krok kritizují (05.05.2026)
- Lesy ČR mají nového ekonomického ředitele (05.05.2026)
- Požár v Českém Švýcarsku se nerozšiřuje, do zásahu se znovu zapojí vrtulníky (04.05.2026)
- Odlesňování mírně zpomaluje, úbytek lesů však zůstává alarmující (30.04.2026)
- Na opatření proti suchu v lesích dá Zlínský kraj více než loni (30.04.2026)
- Málo vody zhoršuje stav rybníků i lesů (29.04.2026)
- Lesy ČR dokončily dva vodohospodářské projekty v chráněné oblasti i běžném lese v Plzeňském kraji (29.04.2026)

Tweet



