Voda v noci zaplavila Pelhřimov
13.09.2005 | České noviny
Bouře provázená silným deštěm zaplavila v noci Pelhřimov. Hasiči zde čerpali vodu na téměř třech desítkách míst. Neprůjezdná byla v noci silnice první třídy na Jindřichův Hradec. O pomoc volali také z Červené Řečice a Želiva. K prvnímu zásahu hasiči vyjeli po průtrži mračen v 19:30, s čerpáním vody skončili po 02:00, řekl operační důstojník krajských záchranářů. Déšť sice ubral na intenzitě, ale i dnes po ránu na Vysočině vytrvale prší.
Silnice v Pelhřimově se v noci ocitly pod vodou, kanály nestačily příliv vody pojmout, voda proto zatopila téměř tři desítky sklepů i suterén obchodního domu Meinl a několik aut. Voda z polí zaplavila také řadu silnic na Vysočině, některé byly místy neprůjezdné. Nejhorší situace byla na výjezdu z Pelhřimova směrem na Jindřichův Hradec, kde kanály v prohlubni pod viaduktem nestačily pojmout vodu, shrnul operační důstojník pelhřimovských hasičů.
Další články v kategorii Ekologie
- Švýcarské fondy podpoří udržitelný turismus i posílení biodiverzity. České projekty si rozdělily téměř miliardu korun (26.04.2026)
- Italské úřady vyšetřují úhyn 18 vlků v národním parku, mají podezření na otravu (25.04.2026)
- Jak budeme pečovat o českou přírodu v blízké budoucnosti? První návrh Národního plánu na obnovu přírody je nyní otevřený k připomínkám veřejnosti (24.04.2026)
- Požárů skládek odpadů přibývá, příčinou může být i špatné třídění (24.04.2026)
- Z IROP se zatím podpořilo 222 projektů vzniku zeleně a vody za 4,8 miliardy Kč (24.04.2026)
- I extrémně nízké dávky pesticidů ohrožují mikrobiom vodních bezobratlých (23.04.2026)
- Den Země: Aby nás jednou nemuseli zachraňovat Blaničtí rytíři (22.04.2026)
- Gruzie zahájila obnovu lužních lesů u hranic s Arménií a Ázerbájdžánem (22.04.2026)
- Město po setmění patří zvířatům. Vědci tři roky mapovali jejich skrytý život v Brně (21.04.2026)
- Vědci v Krkonoších zkoumají "sněžné květy", tento jev ohrožuje klimatická změna (21.04.2026)

Tweet



