Vláda schválila program vzdělávání o životním prostředí
23.10.2000 | Hospodářské noviny
Vznikající kraje by měly v budoucnosti dostat hlavní úlohu ve vzdělávání veřejnosti v oblasti ochrany životního prostředí. Stanoví to Státní program environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty, který dnes schválila vláda, jak během jednání kabinetu sdělila Eva Pařezová z tiskového oddělení Úřadu vlády.
Program, který má zvýšit povědomí veřejnosti o životním prostředí a jeho ochraně, zdůrazňuje působení člověka na životní prostředí. Dosud se totiž ekologie chápe pouze jako nauka o vztazích mezi organismy a prostředím.
Realizace programu má v roce 2002 přijít na 38 miliónů korun, o rok později se nároky sníží na 21,5 miliónu korun. Peníze se podle ministerstva životního prostředí státu vrátí v podobě úspor investic nezbytných pro nápravu poškozeného životního prostředí.
Na zpracování dokumentu dohlíželo ministerstvo životního prostředí, podílela se na něm ale i další ministerstva. Na základě materiálu by měl vzniknout model environmentálního vzdělávání a jeho financování. Pravidelně po třech letech má být program prostřednictvím takzvaných akčních plánů aktualizován.
Další články v kategorii Ekologie
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Odborníci a rybáři odlovili z rybníka v Kroměříži téměř 2700 invazních sumečků (25.06.2026)
- Česká inspekce životního prostředí má nového ředitele, stal se jím Pavel Straka (25.06.2026)
- Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let: Pilíř české energetiky a vyhledávaný technický unikát je ve výborné kondici (25.06.2026)
- Ochránci přírody chtějí zakázat vstup na vrch Stohánek v Ralsku, turisté ho ničí (24.06.2026)
- Prodeje fairtradové kávy v ČR loni klesly o čtvrtinu, méně se prodalo i kakaa (24.06.2026)
- Island po dvouleté pauze navzdory protestům obnovil lov velryb (23.06.2026)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo všechna jednotná enviromentální stanoviska pro stavbu Vodního díla Nové Heřminovy (23.06.2026)
- Benátská populace plameňáků nachází útočiště v zotavujících se mokřadech (22.06.2026)
- Kjódó: Japonští vědci přeměnili vyhozené nudle udon na rozložitelný biopapír (22.06.2026)

Tweet



