Upozornění na konání Evropského dne parků
24.03.2006 | Enviweb.cz
Již 8. ročník tohoto významného svátku všech evropských národních parků, chráněných krajinných oblastí a přírodních parků se uskuteční v druhé polovině května 2006, konkrétně ve středu 24. 5., ale i v dalších dnech před i po tomto datu. Jedná se o aktivity, které probíhají v květnových dnech po celém evropském kontinentu, a to při příležitosti výročí zřízení prvních národních parků v Evropě v roce 1909 (Švédsko).
Evropský den parků vznikl jako mezinárodní iniciativa v roce 1999 na podporu cílů a každodenní práce správ národních parků, chráněných krajinných oblastí, biosférických rezervací a území soustavy NATURA 2000. Správy českých národních parků a CHKO se k iniciativě připojily od jejího prvního ročníku. V roce 2005 se konalo při příležitosti Evropského dne parků v České republice celkem 44 různých akcí, organizovaných správami národních parků a CHKO. Uskutečnily se exkurze, výstavy, přednášky, otevírání naučných stezek, soutěže apod.
Další články v kategorii Ekologie
- Ministr Červený vystoupí v OSN na téma udržitelného rozvoje. ČR je v plnění cílů na 10. místě ze 169 států (10.07.2026)
- Obnovujeme přírodu, nebo muzeum? Polemika nad evropským plánem obnovy přírody (10.07.2026)
- Nový výzkum VÚK ukazuje, že zámecké parky chrání přírodu tam, kde okolní krajina selhává (08.07.2026)
- MENDELU jako jediná česká univerzita vyšle svůj experiment na evropský raketoplán Space Rider (08.07.2026)
- Symbolický návrat: Zoo Hodonín zahájila zarybňování nového pavilonu přesně pět let po tornádu (07.07.2026)
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)

Tweet



