U Modravy se budou kácet stromy, ekologové chystají blokádu
20.06.2012 | FinančníNoviny.cz
V lokalitě Na Ztraceném u Modravy v šumavském národním parku, kde loni aktivisté blokovali kácení, budou lesníci opět porážet kůrovcem napadené stromy. V takovém případě jsou aktivisté připraveni ihned zahájit blokádu, píše dnešní regionální MfD.
V lokalitě je přes tisícovku napadených stromů, které správa parku začala nastojato odkorňovat. Je to ale drahý a pomalý postup. Dělníci nepostupují tak rychle, aby stihli kůrovce zastavit, a proto zde bude park kácet. Aktivisté oznámili, že s prvním poraženým stromem okamžitě zahájí blokádu. Nepomohla ani tajná vyjednávání správy parku, obce Modravy a aktivistů.
Kácení potvrdil deníku i mluvčí správy parku Pavel Pechoušek. Podle mluvčího loňské blokády Vratislava Vozníka je okamžitě připraveno vyjet na Šumavu třicet až čtyřicet lidí, pokud park neustoupí od plánů kácet stromy.
Na postup se připravila i Modrava, která měla podle soudu loni právo blokádu rozpustit. "Mám připravené rozhodnutí o rozpuštění blokády ve třech jazykových mutacích, jsem v kontaktu s policií," řekl starosta Antonín Schubert.
Další články v kategorii Ekologie
- Svitavy prostřednictvím projektu Třídím gastro vytřídily ze směsného odpadu přes 17 tun kuchyňských zbytků (09.02.2026)
- Na Šumavě vzniká nová rezervace divokých koní, čtvrtá v jižních Čechách (06.02.2026)
- Loni bylo v ČR zprovozněno pět nových větrných elektráren, letos nejspíš žádná (05.02.2026)
- Olomoučtí vědci objevili hluboko v půdě v Chile dosud neznámého brouka (05.02.2026)
- Asekol loni zvýšil sběr elektroodpadu o 2837 tun na rekordních 71 200 tun (04.02.2026)
- Na Madagaskaru objevili plaza, který plave pískem. Dali mu jméno Šaj-Hulúd (04.02.2026)
- Vědkyně z Agronomické fakulty je na Antarktidě. Zkoumá DNA mikroorganismů, které v extrémních podmínkách dokážou přežít (04.02.2026)
- Lední medvědi na Špicberkách jsou navzdory mizejícímu ledu tlustší a zdravější (03.02.2026)
- V Podyjí se zabydlel mýval. Ochranáři se ho chtějí zbavit (03.02.2026)
- Vyšetřování vyvezení stovek tun odpadu z Německa do Česka je téměř u konce (27.01.2026)

Tweet



