Těžba nánosů z luhačovické nádrže se obnoví příští týden
22.10.2011 | ČTK
Na dno luhačovické nádrže po čtyřech měsících opět vjedou bagry a těžké stroje. Po čtyřech měsících Povodí Moravy obnoví 26. října těžbu sedimentů, které jsou plné živin. Asi 60.000 metrů krychlových zbylých sedimentů bude zhotovitel těžit a odvážet maximálně do konce února, informovala dnes ČTK mluvčí Povodí Moravy Veronika Slámová. "Uděláme vše pro to, abychom tento termín v co největší míře zkrátili. Rádi bychom těžbu dokončili už do konce tohoto roku. Vše ale záleží na tom, jak nám bude přát počasí," zdůraznil generální ředitel Povodí Moravy Radim Světlík.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Ekologie
- Svitavy prostřednictvím projektu Třídím gastro vytřídily ze směsného odpadu přes 17 tun kuchyňských zbytků (09.02.2026)
- Na Šumavě vzniká nová rezervace divokých koní, čtvrtá v jižních Čechách (06.02.2026)
- Loni bylo v ČR zprovozněno pět nových větrných elektráren, letos nejspíš žádná (05.02.2026)
- Olomoučtí vědci objevili hluboko v půdě v Chile dosud neznámého brouka (05.02.2026)
- Asekol loni zvýšil sběr elektroodpadu o 2837 tun na rekordních 71 200 tun (04.02.2026)
- Na Madagaskaru objevili plaza, který plave pískem. Dali mu jméno Šaj-Hulúd (04.02.2026)
- Vědkyně z Agronomické fakulty je na Antarktidě. Zkoumá DNA mikroorganismů, které v extrémních podmínkách dokážou přežít (04.02.2026)
- Lední medvědi na Špicberkách jsou navzdory mizejícímu ledu tlustší a zdravější (03.02.2026)
- V Podyjí se zabydlel mýval. Ochranáři se ho chtějí zbavit (03.02.2026)
- Vyšetřování vyvezení stovek tun odpadu z Německa do Česka je téměř u konce (27.01.2026)

Tweet



