Technaři sebrali 90 tun odpadu
10.08.2006 | Právo
CzekTek 2006 je už definitivně jen historií. V úterý předali organizátoři technoparty vyklizený šedesátihektarový prostor ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku zpět armádě. Prostor uklízelo více než týden 35 technařů, kteří sebrali na 90 tun odpadků. Odvoz na skládku zajistila žatecká firma, kterou si technaři najali.„Smlouvu s ministerstvem obrany tak organizátoři CzekTeku 2006 dodrželi a pozemek byl v souladu s ní v úterý pronajímatelem předán v pořádku původnímu uživateli,“ řekl Právu armádní tiskový mluvčí Karel Kout s tím, že ani příroda žádné újmy nedoznala.Ohlášené a organizované technoparty, které přilákalo do výcvikového prostoru Doupovských hor 40 000 tanečníků, se obešlo bez zásahu policie a armády.
Obavy, které setkání technařů provázely, se nenaplnily.Spokojeni s průběhem CzekTeku byli rovněž starostové okolních obcí i obchodníci, kteří si nemohli vynachválit zvýšený obrat. Také většina účastníků si setkání v Doupově pochvalovala.„Méně spokojeni asi byli samotní organizátoři, kteří nám na závěr řekli, že v takové gigantické podobě se CzekTek konal naposledy a už nikdy se opakovat nebude ani v takové formě, protože tato technoparty podle předsedy představenstva Sdružení českých soundsystému ALIANCE 23 Romana Tomáše Vainera přerostla a vymkla se své původní myšlence,“ uzavřel mluvčí armády.
František Kšajt
Další články v kategorii Ekologie
- Ministr Červený vystoupí v OSN na téma udržitelného rozvoje. ČR je v plnění cílů na 10. místě ze 169 států (10.07.2026)
- Obnovujeme přírodu, nebo muzeum? Polemika nad evropským plánem obnovy přírody (10.07.2026)
- Nový výzkum VÚK ukazuje, že zámecké parky chrání přírodu tam, kde okolní krajina selhává (08.07.2026)
- MENDELU jako jediná česká univerzita vyšle svůj experiment na evropský raketoplán Space Rider (08.07.2026)
- Symbolický návrat: Zoo Hodonín zahájila zarybňování nového pavilonu přesně pět let po tornádu (07.07.2026)
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)

Tweet



