Stát si zachová kontrolu nad kvalitou sanace starých ekologických zátěží
10.06.2008 | Agris
Stát musí mít kontrolu nad průběhem sanace starých ekologických zátěži, aby byl schopen garantovat kvalitu a ekologický efekt sanačních prací. To je podstatou změn v usnesení vlády o návrhu ministra financí Miroslava Kalouska, které v pondělí 9. června na jednání vlády prosadil ministr životního prostředí Martin Bursík.
„Spolu s ministrem Kalouskem předložíme ještě před zahájením zadávacího řízení návrh, který definuje roli MŽP a České inspekce životního prostředí tak, aby supervize kvality prováděných sanačních prací opravdu efektivně fungovala,“ říká ministr Bursík. „Stát musí být schopen garantovat kvalitu od počátku až do konce sanace, tedy od analýzy rizik, přes průběh sanace až po odevzdanou práci a závěrečnou zprávu,“ dodává ministr Bursík.
Martin Bursík kromě toho na jednání vlády prosadil rovněž to, že u všech starých zátěží, kde se tak dosud nestalo, musí být ještě před zadáním zakázky zpracována a oponována analýza rizik. Ministr financí musí také vládě předložit ke schválení kompletní zadávací dokumentaci k této zakázce, jejíž součástí bude mimo jiné i kompletní a definitivní seznam starých zátěží, jejichž sanace bude předmětem zakázky.
Další články v kategorii Ekologie
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)
- ČIŽP představila na VědaFestu 2026 moderní technologie pro ochranu přírody (02.07.2026)
- CHKO Soutok ukázal obnovu přírody. Odpůrci se ale nevzdali, půjdeme do extrému, volají (02.07.2026)
- Miska vody může o tomto víkendu zachránit životy. Pomozte vyčerpaným divokým zvířatům (02.07.2026)
- Přes 1 200 škol z Recyklohraní ukazuje, že vzdělávání k udržitelnosti má v Česku své místo. Pátý ročník Celoroční EKO hry zná své vítěze (02.07.2026)
- Odborníci pomáhají zachránit Svatováclavský dub ve Stochově. Z tisíciletého stromu vznikají nové sazenice (02.07.2026)

Tweet



