Šetrné výrobky mají certifikát
27.10.2000 | Mladá fronta Dnes
Dve firmy dostaly na brnenském veletrhu EnviBrno certifikát Ekologicky šetrný výrobek. Podruhé toto ocenení získala firma Hamont Contracting and Trading ze Sedlište v okrese Frýdek-Místek. Firma se zameruje na výrobu teplovodních kotlu ke zpracování biomasy a oceneným výrobkem jsou tentokrát automatické teplovodní kotle. Už potretí byla ocenena firma Thermona ze Zastávky u Brna, která se specializuje na moderní teplovodní plynové kotle pro rodinné domky. Letošní certifikát získala za jeden typ závesného plynového kotle.
Další články v kategorii Ekologie
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Odborníci a rybáři odlovili z rybníka v Kroměříži téměř 2700 invazních sumečků (25.06.2026)
- Česká inspekce životního prostředí má nového ředitele, stal se jím Pavel Straka (25.06.2026)
- Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let: Pilíř české energetiky a vyhledávaný technický unikát je ve výborné kondici (25.06.2026)
- Ochránci přírody chtějí zakázat vstup na vrch Stohánek v Ralsku, turisté ho ničí (24.06.2026)
- Prodeje fairtradové kávy v ČR loni klesly o čtvrtinu, méně se prodalo i kakaa (24.06.2026)
- Island po dvouleté pauze navzdory protestům obnovil lov velryb (23.06.2026)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo všechna jednotná enviromentální stanoviska pro stavbu Vodního díla Nové Heřminovy (23.06.2026)
- Benátská populace plameňáků nachází útočiště v zotavujících se mokřadech (22.06.2026)
- Kjódó: Japonští vědci přeměnili vyhozené nudle udon na rozložitelný biopapír (22.06.2026)

Tweet



