Rozbory potvrdily, že podzemní voda po havárii není kontaminovaná
10.06.2005 | ČTK
Podzemní vody v okolí havárie cisterny, která se stala v sobotu nedaleko Okřínku u Poděbrad na Nymbursku, nejsou ropnými látkami kontaminovány. Také vzorky vody ze studní u domů v blízkém okolí neprokázaly žádné znečištění. V následujících týdnech a měsících budou ale odborníci dále kontrolovat, zda se nějaké znečištění podzemních vod ještě neprojeví. "Nic takového ale nepředpokládáme," řekl ČTK po dnešním kontrolním dnu Jan Patka ze specializované firmy. Zároveň potvrdil, že společnost již definitivně skončila těžbu kontaminované zeminy, které vytěžila kolem 5000 tun, a odvezla ji k ekologické likvidaci na dekontaminační plochu. Vzniklou jámu v místě havárie v následujících dnech zasype čistou zeminou.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Ekologie
- MŽP vydalo posouzení vlivů na životní prostředí (SEA) k návrhu na vymezení akceleračních oblastí (13.07.2026)
- Novela stanoví, jaké materiály mohou přicházet do styku s pitnou vodou (13.07.2026)
- Ministr Červený vystoupí v OSN na téma udržitelného rozvoje. ČR je v plnění cílů na 10. místě ze 169 států (10.07.2026)
- Obnovujeme přírodu, nebo muzeum? Polemika nad evropským plánem obnovy přírody (10.07.2026)
- Nový výzkum VÚK ukazuje, že zámecké parky chrání přírodu tam, kde okolní krajina selhává (08.07.2026)
- MENDELU jako jediná česká univerzita vyšle svůj experiment na evropský raketoplán Space Rider (08.07.2026)
- Symbolický návrat: Zoo Hodonín zahájila zarybňování nového pavilonu přesně pět let po tornádu (07.07.2026)
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)

Tweet



