Pravděpodobně vlci roztrhali na Valašsku další dvě ovce
22.07.2003 | ČTK
Pravděpodobně vlci roztrhali v noci na dnešek dvě ovce chovateli Janu Plucnarovi z Horní Bečvy na Vsetínsku. Již v květnu přišel o čtyři zvířata. Český svaz ochránců přírody mu proto nabídl elektrický ohradník, chovatel si pro něj ale v pondělí nepřišel. Zřejmě vlci, jako by to věděli, opět na jeho stádo zaútočili, řekl ČTK jednatel Českého svazu ochránců přírody ve Valašském Meziříčí Milan Orálek. Ekologové pořídili čtyři ohradníkové sestavy.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Ekologie
- Symbolický návrat: Zoo Hodonín zahájila zarybňování nového pavilonu přesně pět let po tornádu (07.07.2026)
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)
- ČIŽP představila na VědaFestu 2026 moderní technologie pro ochranu přírody (02.07.2026)
- CHKO Soutok ukázal obnovu přírody. Odpůrci se ale nevzdali, půjdeme do extrému, volají (02.07.2026)
- Miska vody může o tomto víkendu zachránit životy. Pomozte vyčerpaným divokým zvířatům (02.07.2026)
- Přes 1 200 škol z Recyklohraní ukazuje, že vzdělávání k udržitelnosti má v Česku své místo. Pátý ročník Celoroční EKO hry zná své vítěze (02.07.2026)

Tweet



