Oprava plavebního kanálu bude letos pokračovat

V oprave plavebního kanálu se bude letos ješte pokracovat

KANÁL / Ctyrikrát za prázdniny mají turisté príležitost videt, jak se v minulosti plavilo na Šumave drevo, a to na Jeleních Vrších.

Ctyrikrát za prázdniny budou mít návštevníci Šumavy možnost shlédnout praktickou ukázku plavení dreva Schwanzenberským plavebním kanálem.

"Slavnostní plavení dreva na opravené cásti kanálu z Jeleních Vrchu ke Konskému potoku se uskutecní v nedeli 16. cervence," uvedl tiskový mluvcí Správy NP a CHKO Šumava Zdenek Kantorík. Po slavnostním zahájení v pravé poledne na parkovišti u portálu kanálu na Jeleních Vrších se v jednu hodinu zacne plavit. Predpokládaný konec plavby organizátori stanovili na šestnáctou hodinu.

Správa Národního parku Šumava v lonském roce opravila šest a pulkilometrový úsek kanálu z Jeleních Vrchu ke Konskému potoku. Letos budou ochranári v rekonstrukci kanálu pokracovat a to ctyr a pulkikometrovou trasou od Konského potoka k Želnavskému smyku. Krome toho se opravy docká témer dvoukilometrový úsek pod Trístolicníkem nedaleko Rosenauerovy nádrže.

Triadvacátého cervence se bude drevo plavit z Igelbachu do Ježové. Stejná trasa je stanovena i na trináctého srpna. Šestadvacátého srpna popluje drevo z Jeleních Vrchu k Rosbachu.

"Akce je urcena predevším pro cykloturisty a peší, ostatním doporucujeme využít kyvadlovou autobusovou dopravu," uvedl tiskový mluvcí. Autobus odjíždí z parkovište u vlakového nádraží v Nové Peci v devet, deset a v jedenáct hodin. V den plavení dreva bude vjezd pro osobní automobily omezen kapacitou parkovište na Jeleních Vrších. Po zaplnení parkovište o kapacite asi triceti aut, nebude vjezd od Nové Pece na Jelení Vrchy možný.

Tisk

Další články v kategorii Ekologie

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info