Náměstek Pojer zahájí celoevropské setkání FSC v Praze
16.09.2005 | Ministerstvo životního prostředí
Celoevropské setkání mezinárodní organizace Forest Stewardship Council (FSC), které se od středy 21. do čtvrtka 22. září koná v Praze, zahájí náměstek ministra životního prostředí pro ochranu přírody a krajiny František Pojer. FSC je mezinárodní nevládní organizace, prosazující ekologicky a sociálně šetrné lesní hospodaření. Lesním hospodářům, kteří splňují velice přísná kritéria uděluje rovněž velmi prestižní certifikát FSC, kterým se poté může pyšnit dřevo z jejich lesů i výrobky z něj, například nábytek.
V České republice dosud certifikát FSC získali tři majitelé lesů (Školní lesní podnik MZLU Masarykův les ve Křtinách, Lesní správa Lány a Sdružení obecních a soukromých lesů Svitavy) a 18 dřevozpracujících firem (seznam na http://www.czechfsc.cz). Nyní jej budou moci používat další dvě česká lesní hospodářství – Městské lesy Volary a společnost Kinský dal Borgo Chlumec nad Cidlinou.
Plocha českých lesů, certifikovaných světovou značkou FSC, se certifikací těchto podniků o celkové rozloze 10 417 hektarů téměř zdvojnásobila, a to na 24 971 hektarů. Společně s nimi získaly certifikát FSC i 3 dřevozpracující podniky.
Celoevropského setkání FSC v Praze se kromě náměstka Pojera zúčastní také ředitel organizace FSC Heiko Liedeker, evropský ředitel FSC Liviu Amariei a vedoucí 18 evropských poboček.
Další informace:
Další články v kategorii Ekologie
- Švýcarské fondy podpoří udržitelný turismus i posílení biodiverzity. České projekty si rozdělily téměř miliardu korun (26.04.2026)
- Italské úřady vyšetřují úhyn 18 vlků v národním parku, mají podezření na otravu (25.04.2026)
- Jak budeme pečovat o českou přírodu v blízké budoucnosti? První návrh Národního plánu na obnovu přírody je nyní otevřený k připomínkám veřejnosti (24.04.2026)
- Požárů skládek odpadů přibývá, příčinou může být i špatné třídění (24.04.2026)
- Z IROP se zatím podpořilo 222 projektů vzniku zeleně a vody za 4,8 miliardy Kč (24.04.2026)
- I extrémně nízké dávky pesticidů ohrožují mikrobiom vodních bezobratlých (23.04.2026)
- Den Země: Aby nás jednou nemuseli zachraňovat Blaničtí rytíři (22.04.2026)
- Gruzie zahájila obnovu lužních lesů u hranic s Arménií a Ázerbájdžánem (22.04.2026)
- Město po setmění patří zvířatům. Vědci tři roky mapovali jejich skrytý život v Brně (21.04.2026)
- Vědci v Krkonoších zkoumají "sněžné květy", tento jev ohrožuje klimatická změna (21.04.2026)

Tweet



