Na Zlínsku vytěženo více kůrovcového dřeva; kalamita asi nehrozí
28.04.2004 | ČTK
Více než 1500 metrů krychlových dřeva napadeného kůrovcem museli za první tři měsíce letošního roku vytěžit lesníci ve Zlínském kraji. Za celý rok 2002 to přitom bylo 723 metrů krychlových, o rok dříve pak ještě méně. Podle lesníků ale letos kůrovcová kalamita zřejmě nehrozí. Chladné a na srážky bohaté počasí totiž výskytu kůrovce příliš nepřeje, řekl novinářům ředitel zlínského krajského inspektorátu Lesů České republiky Miloš Valenta. Vyšší množství vytěženého kůrovcového dřeva má zřejmě na svědomí loňský rok, který byl mimořádně suchý a teplý.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Ekologie
- Ministr Červený vystoupí v OSN na téma udržitelného rozvoje. ČR je v plnění cílů na 10. místě ze 169 států (10.07.2026)
- Obnovujeme přírodu, nebo muzeum? Polemika nad evropským plánem obnovy přírody (10.07.2026)
- Nový výzkum VÚK ukazuje, že zámecké parky chrání přírodu tam, kde okolní krajina selhává (08.07.2026)
- MENDELU jako jediná česká univerzita vyšle svůj experiment na evropský raketoplán Space Rider (08.07.2026)
- Symbolický návrat: Zoo Hodonín zahájila zarybňování nového pavilonu přesně pět let po tornádu (07.07.2026)
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)

Tweet



