Na programu bude hlavně novela lesního zákona

SPOLEČNÝ SNĚM / Odborníci ze tří organizací se snaží najít společnou řeč pro budoucnost.

"Zhruba před třemi roky vznikla právě v našem městě iniciativa, která začala usilovat o společné jednání a sjednocení lesnické veřejnosti, která se zatím prezentuje ve třech organizacích s poněkud rozdílnými názory na budoucnost tohoto oboru v naší republice," řekl ředitel Vyšší odborné a Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberka v Písku ing. Václav Kohout, Csc.

Koncem tohoto týdne totiž budou lesnické školy v okresním městě hostit několik desítek odborníků z celé republiky, kteří se tu zúčastní III. sněmu lesníků České republiky. První dva se konaly na fakultách v Brně a Praze, letošní třetí v Písku je součástí oslav 115. výročí vzniku školy. Pořadatelem jsou Česká jednota lesnická, Česká lesnická společnost a občanské sdružení Národní lesnický komitét.

"Na programu dvoudenního sněmu jsou hlavně referáty a diskuse na téma novelizace lesního zákona z roku 1995, který byl poměrně velmi složitě připravován. Novela by měla vyřešit vztahy mezi vlastníky lesů, pracovníky bez vlastnictví a také harmonizaci norem s Evropskou unií," dodal Václav Kohout.

Tisk

Další články v kategorii Ekologie

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info