Na mrkev v lesích nelákají zvěř pytláci, ale samotní myslivci
26.10.2004 | Deník Chomutovska
Mrkev, nastražená na lesních cestách v revíru Nový dům, má nalákat zvěř, aby se dala lépe odstřelit. Není to práce pytláků, ale myslivců. Do redakce našeho listu dorazilo upozornění, že na lesních cestách zmíněného revíru jsou návnady pro divokou zvěř. "Obávám se, že hlavní smysl tohoto podezřelého počínání tkví v odstřelu vysoké přímo na lesních cestách, nejspíše rovnou z aut, kterých se tam pohybuje dost," uvedl znepokojeně Jaroslav Lehký z Chomutova.
Lesní správce, který má na starosti revír Nový dům, tyto obavy vyvrátil. "Je to přesně naopak. Myslivci se souhlasem dotyčného revírníka kladou návnady, aby zvěř vylákali z jejích úkrytů a mohli ji odstřelit," vysvětlil Vladimír Šoral, správce Lesní správy Litvínov.
Stavy zvěře jsou zvýšené, proto až do patnáctého ledna budou myslivci pomocí návnad její počty snižovat. "Někam kladou mrkev, ale může to být i jiná potravina, podle toho, co kdo sežene," dodal Šoral.
Proti pytlákům pomáhají kontroly lesní stráže spolu s hraniční policií. Dohlížejí na příjezdy lidí v denních i nočních hodinách, jak lesní správce z Litvínova potvrdil. Jeho kolega z Lesní správy v Klášterci nad Ohří Zbyněk Šobr uvedl, že se nesetkal s případem, aby pytláci kladli pro zvěř návnady na lesní cesty.
Další články v kategorii Ekologie
- Ministr Červený vystoupí v OSN na téma udržitelného rozvoje. ČR je v plnění cílů na 10. místě ze 169 států (10.07.2026)
- Obnovujeme přírodu, nebo muzeum? Polemika nad evropským plánem obnovy přírody (10.07.2026)
- Nový výzkum VÚK ukazuje, že zámecké parky chrání přírodu tam, kde okolní krajina selhává (08.07.2026)
- MENDELU jako jediná česká univerzita vyšle svůj experiment na evropský raketoplán Space Rider (08.07.2026)
- Symbolický návrat: Zoo Hodonín zahájila zarybňování nového pavilonu přesně pět let po tornádu (07.07.2026)
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)

Tweet



