Na Litoměřicku se uloví nejvíce srnčí zvěře z celé ČR

OCENĚNÍ / Na výstavě Natura Viva 2000 získalo sedm mufloních trofejí zlato

LITOMĚŘICE - Okresní myslivecký spolek Litoměřice patří k nejaktivnějším v rámci Českomoravské myslivecké jednoty. Vyplývá to i z prezentace činnosti, do které patří hodnocení loveckých trofejí. Myslivci se jimi mohli pochlubit tradičně na nedávné Národní výstavě psů všech plemen na Zahradě Čech, když špičkou za předchozí pětileté období obeslali Mezinárodní výstavu myslivosti a rybářství Natura Viva 2000 (25. května až 4. června) na výstavišti v Lysé nad Labem.

Natura Viva je jedinou akcí, na které mezinárodní komise uděluje trofejím medailová ocenění. Litoměřicko, které si udržuje v ČR vedoucí postavení v ulovené srnčí zvěři, získalo v Lysé v této kategorii 18 stříbrných a 26 bronzových medailí. Nejsilnější trofeje měli Josef Rybář z Podsedic (126,87 bodu), Petr Elísek z Úštěku (126,65) a Jiří Taitl ze Žitenic (124,55). Vítězná trofej Josefa Hradeckého z Mladé Boleslavi získala 185,08 bodu.

Na výstavě bylo z okresu Litoměřice 68 trofejí muflonů, z nich sedm obdrželo zlaté a 31 stříbrné medaile. Nejvyšší ohodnocení obdrželi za trofeje Ladislav Kašička (227,30) a Václav Soukup (216,40) z Bechlína a Václav Hautke z Libotenic (210,30). Nejsilnější trofej představil Petr Forejtek ze Židlochovic (246,20).

Za pozornost stojí též zlatá medaile, kterou získal Josef Nagy z Kalovic za liščí trofej - lebka (25,24 bodu). Návštěvníci obdivovali také kapitální úlovky českých myslivců, které skolili v zahraničí. Patřila k nim třicetikilová trofej losa, kterého ulovil loni na Kamčatce J. Chmelík.

"V současné době, přesně od 16. května do 30. září, probíhá v okrese lov srnčí zvěře a pokračuje celoroční odstřel černé - selat - jednoročáků, která se silně rozmnožila a způsobuje škody na zemědělských kulturách. Prasata se nejvíce vyskytují na Úštěcku, Štětsku a v okolí Velkých Žernosek," uvedl jednatel Okresního mysliveckého spolku Adolf Rolínek.

Tisk

Další články v kategorii Ekologie

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info