Myslivecký kalendář - LISTOPAD

V listopadu pokračuje doba lovu veškeré zvěře jelena evropského a siky, zvěře daňčí, mufloní, holé zvěře srnčí. Do konce listopadu je doba lovu zvěře kamzičí, v honitbách, kde je normovaný stav černé zvěře, můžeme lovit po celý listopad dospělou zvěř černou, samostatným lovem. Na společném lovu můžeme lovit jen selata a lončáky, kteří jsou celoročně nehájenou zvěří. Po celý listopad je doba lovu bažanta obecného (slepice jen tam, kde jsou stavy z divoké populace), bažanta královského (slepice jen v bažantnicích), lysky černé, hus, hrdličky zahradní, sojky obecné, havrana polního. 1. listopadu začíná doba lovu zajíce polního, kuny skalní i lesní, tchoře tmavého, ondatry pižmové, 30. listopadu končí doba lovu kachny divoké, poláka velkého a poláka chocholačky.

V listopadu probíhá říje muflonů a začíná chrutí černé zvěře.

Začínáme, podle potřeby, intenzivněji přikrmovat, jak spárkatou, tak drobnou. Při přikrmování zvěře nezapomeňme také na černou zvěř. I této zvěři dopřejme klid na krmelištích, kde se neloví a kde se pravidelně předkládají krmiva vhodná pro tuto zvěř.

Začátkem listopadu máme již sklizena políčka. Sklizené okopaniny uložíme do nepromrzajícího sklepa nebo do krechtů, koncem listopadu, podle počasí, je začneme zvěři předkládat. Dužnatých krmiv předkládáme jen tolik, kolik zvěř stačí spotřebovat. Veškerá políčka poořeme hlubokou orbou. Tam, kde chceme v příštím roce pěstovat okopaniny, zaoráme současně i hnůj.

Dr. Ing. Rudolf NOVÁK

Tisk

Další články v kategorii Ekologie

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info