Myslivec za odchyt vzteklé lišky žádnou odměnu nedostane

Při výskytu vztekliny se lišky hromadně střílí a zkoumají na okresní veterinární správě, zda jsou opravdu nakažené či nikoli. Například v domažlickém okrese se za lišky vyplácí takzvané zástřelné v případě výskytu vztekliny, v Chebu nikoli.

"Vzteklina se v Chebu nevyskytuje od dvaadevadesátého roku,"

uvedl včera odborník zabývající se nákazami zvířat, Jan Peroutka z Okresní veterinární správy v Chebu.

"Za uhynulé zvíře vystavíme potvrzení, které myslivec odevzdá svému hospodáři."

Jak nám včera řekl jednatel Českomoravské myslivecké jednoty v Chebu, který si nepřál být jmenován, je veterinární správou při výskytu nemoci vyhlášena honitba škodné zvěře. Veřejnosti se případný výskyt samozřejmě ohlásí kvůli kontrole psů, kteří by mohli přijít s nakaženým zvířetem do styku. Podle jeho slov má každá honitba svůj systém, záleží na domluvě předsedy mysliveckého spolku s hospodářem. Zřídka se takový hon hodnotí body.

"Bohužel žádné příspěvky nedostáváme. Už loni při jednání s okresní veterinární správou nám přiděleny nebyly z důvodu nedostatku finančních prostředků,"

sdělil včera jednatel Českomoravské myslivecké jednoty.

V chebském okrese je přibližně 56 mysliveckých spolků. Sedmého dubna odevzdá každý hospodář výsledky odchytů lišek za loňský rok. Tento výkaz pak budou sčítat pracovníci Městského úřadu v Chebu.

Tisk

Další články v kategorii Ekologie

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info