Mírné srážky budou do konce týdne vracet krajině vláhu
10.05.2007 | Aktuálně.cz
I v následujících dnech čekají Českou republiku mírné přeháňky, takže se bude pozvolna do krajiny vracet vláha. Podle Českého hydrometeorologického ústavu v úterý nejvíc napršelo na Labské boudě, a to 24 litrů vody na metr čtvereční. Přeháňky se objevovaly na celém území státu. "V příštích dnech budou v západním proudění postupovat do střední Evropy další frontální systémy, které budou i nadále přinášet srážky," uvádí hydrometeeorologický ústavu na svých internetových stránkách. Dnes má napršet jeden až pět litrů na metr čtvereční, na horách bude déšť intenzivnější.
Ve čtvrtek bude pršet jen zlehka, při pátečních bouřkách meteorologové ale očekávají silnější deště, které by mohly přinést "zálivku" až 20 litrů na metr čtvereční.
V úterý meteorologové zrušili výstrahu před zvýšeným rizikem požárů, která platila pro severozápad Čech. V ostatních krajích výstraha přestala platit už o víkendu. Sucho trápilo zejména zemědělce od začátku dubna, za celý měsíc napršelo pouze 14 procent pro duben obvyklé množství srážek.
Další články v kategorii Ekologie
- Nový výzkum VÚK ukazuje, že zámecké parky chrání přírodu tam, kde okolní krajina selhává (08.07.2026)
- MENDELU jako jediná česká univerzita vyšle svůj experiment na evropský raketoplán Space Rider (08.07.2026)
- Symbolický návrat: Zoo Hodonín zahájila zarybňování nového pavilonu přesně pět let po tornádu (07.07.2026)
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)
- ČIŽP představila na VědaFestu 2026 moderní technologie pro ochranu přírody (02.07.2026)
- CHKO Soutok ukázal obnovu přírody. Odpůrci se ale nevzdali, půjdeme do extrému, volají (02.07.2026)

Tweet



