Ministr se účastní zasedání Rady pro životní prostředí
14.03.2011 | Ministerstvo životního prostředí
V Bruselu se koná zasedání Rady Evropské unie pro životní prostředí. Delegaci České republiky vede ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.
V rámci legislativních aktivit Rady projednávají evropští ministři životního prostředí společnou pozici k návrhu revize směrnice 2002/96/EC o odpadních elektrických a elektronických zařízeních. Jejím záměrem je snížení administrativní zátěže a redukce nákladů s ní spojená. Ministři budou jednat také o návrhu nařízení, které by umožnilo členským státům rozhodovat o pěstování geneticky modifikovaných plodin na svém území.
V rámci nelegislativních bodů agendy by měly být přijaty závěry Rady ke změně klimatu v kontextu dalšího směru vyjednávání po cancúnské konferenci a závěry Rady k přezkumu strategie Společenství týkající se rtuti. V souvislosti se zveřejněnou Roční zprávou Evropské komise o hospodářském růstu (Annual Growth Survey) proběhne diskuze o možnostech Evropské unie v oblasti životního prostředí a ochrany klimatu v kontextu cílů strategie Evropa 2020, zejména v návaznosti na vlajkovou iniciativu „Evropa účinněji využívající zdroje“.
Další články v kategorii Ekologie
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)
- ČIŽP představila na VědaFestu 2026 moderní technologie pro ochranu přírody (02.07.2026)
- CHKO Soutok ukázal obnovu přírody. Odpůrci se ale nevzdali, půjdeme do extrému, volají (02.07.2026)
- Miska vody může o tomto víkendu zachránit životy. Pomozte vyčerpaným divokým zvířatům (02.07.2026)
- Přes 1 200 škol z Recyklohraní ukazuje, že vzdělávání k udržitelnosti má v Česku své místo. Pátý ročník Celoroční EKO hry zná své vítěze (02.07.2026)
- Odborníci pomáhají zachránit Svatováclavský dub ve Stochově. Z tisíciletého stromu vznikají nové sazenice (02.07.2026)
- Estonsko chce přenést část odpovědnosti za odpad na výrobce (01.07.2026)

Tweet



