Ministr Pavel Drobil zahájí prodej vánočních stromků s prestižním certifikátem
06.12.2010 | Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí a Správa Krkonošského národního parku nabídnou 7. a 8. prosince ke koupi vánoční stromky, které pocházejí z krkonošských lesů.
Za svůj přístup k péči o lesy si Správa KRNAP vysloužila nejprestižnější lesnický certifikát Forest Stewardship Council (FSC). Tím budou označené i vánoční stromky, které bude možné zakoupit přímo před budovou MŽP v pražských Vršovicích (Vršovická 65 - naproti nákupnímu centru Eden).
Jedním z prvních zákazníků bude i ministr životního prostředí Pavel Drobil, který si pro vánoční stromeček přijde v úterý 7. prosince v 10 hodin dopoledne. „Mám jistotu, že nákupem nepřispívám k poškozování lesa, zároveň tak pomáhám i ke zlepšení stavu lesů, protože získané peníze za prodej se příští rok do lesů v Krkonoších vrátí, například v podobě vysazení buků, jedlí nebo javorů, kterých se v horách nedostává,“ uvedl ministr Drobil.
Stromky stojí 300 Kč do výšky 150 cm, u vyšších zájemci zaplatí 400 Kč. Prodejní ceny vánočních stromků s certifikátem FSC jsou režijní, zahrnují tedy náklady na prořezávku a na dopravu z Krkonoš před budovu ministerstva. Prodávat se budou po oba dny od 9 do 17 hodin.
Certifikát FSC Správa KRNAP získala v červenci 2009. Jde o prestižní certifikát kvality práce lesníků Krkonošského národního parku a při jeho získání bylo důležité, jak jsou dodržována pravidla zachování a rozvoje biologické různorodosti v lesích. Jedním z principů šetrného hospodaření v lesích jsou i tzv. výchovné zásahy, které prořezáním zaručí zesílení a stabilitu mladého lesa.
Bližší informace o certifikátu FSC najdete na :www.czechfsc.cz.
Další články v kategorii Ekologie
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)
- ČIŽP představila na VědaFestu 2026 moderní technologie pro ochranu přírody (02.07.2026)
- CHKO Soutok ukázal obnovu přírody. Odpůrci se ale nevzdali, půjdeme do extrému, volají (02.07.2026)
- Miska vody může o tomto víkendu zachránit životy. Pomozte vyčerpaným divokým zvířatům (02.07.2026)
- Přes 1 200 škol z Recyklohraní ukazuje, že vzdělávání k udržitelnosti má v Česku své místo. Pátý ročník Celoroční EKO hry zná své vítěze (02.07.2026)
- Odborníci pomáhají zachránit Svatováclavský dub ve Stochově. Z tisíciletého stromu vznikají nové sazenice (02.07.2026)
- Estonsko chce přenést část odpovědnosti za odpad na výrobce (01.07.2026)

Tweet



