Ministr Hladík se ve Vídni setkal s rakouskou ministryní životního prostředí Gewessler, tématem byla i energetická transformace
03.04.2023 | Ministerstvo životního prostředí
Rakouská ministryně ochrany klimatu, životního prostředí, energetiky, mobility, inovací a technologií Leonore Gewessler se ve čtvrtek 30. března setkala s českým protějškem Petrem Hladíkem. Jednání se uskutečnilo v budově rakouského ministerstva ve Vídni.
„Domluvili jsme se na budoucí spolupráci hned v několika tématech a paní ministryni jsem pozval do Brna a také do Ostravy. Těším se na příští setkání u nás,“ říká ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
Oba ministři diskutovali o oblastech, ve kterých se mohou sousední země vzájemně inspirovat.
Probrali zejména cirkulární ekonomiku, zálohový systém na vratné obaly, energetickou transformaci, změnu klimatu nebo ochranu přírody a krajiny. Dotkli se ale také přeshraničních témat, například těch, které trápí Jihočeský kraj.
Tiskové oddělení MŽPtel.: 267 122 835 nebo 267 122 534e-mail: tiskove@mzp.cz
Další články v kategorii Ekologie
- Evropská komise rozhodla o vynětí dovozu kůže z nařízení o odlesňování (05.05.2026)
- Jak může každý z nás pomoci opylovačům? Osm tipů pro naše zahrady (30.04.2026)
- Myslivci ve Zlínském kraji začali využívat drony k ochraně mláďat při sečích (27.04.2026)
- Nejsilnější El Niňo za poslední roky bude letos sužovat Asii, varují předpovědi (27.04.2026)
- Sehnat půdu v Praze není pro malé farmáře problém, chybí jim metodika (27.04.2026)
- Švýcarské fondy podpoří udržitelný turismus i posílení biodiverzity. České projekty si rozdělily téměř miliardu korun (26.04.2026)
- Italské úřady vyšetřují úhyn 18 vlků v národním parku, mají podezření na otravu (25.04.2026)
- Jak budeme pečovat o českou přírodu v blízké budoucnosti? První návrh Národního plánu na obnovu přírody je nyní otevřený k připomínkám veřejnosti (24.04.2026)
- Požárů skládek odpadů přibývá, příčinou může být i špatné třídění (24.04.2026)
- Z IROP se zatím podpořilo 222 projektů vzniku zeleně a vody za 4,8 miliardy Kč (24.04.2026)

Tweet



