Lesnický, rybářský a chovatelský den
29.07.2002 | Českobudějovické listy
V sobotu 3. srpna bude v loveckém zámku Ohrada v Lesnický, rybářský a chovatelský den.
Na zámeckém nádvoří a v blízkém okolí uvidí návštěvníci ukázky těžby dřeva a řezbářství, přehlídku plemen koní, parkurové skákání, ukázku plemen psů, koček a dalších zvířat, papoušků a jiného exotického ptactva. K vidění bude rybolovná technika, živé ryby, včetně koi kaprů. Zvíte více o historii a současnost včelařství. Atrakcí bude ukázka z výcviku záchranářských psů. Program doplní výstava bonsají a okrasných dřevin s možností jejich zakoupení. Bude k dispozici poradenská služba, nabídka tradičních lidových výrobků, potřeb pro chovatele a pěstitele.
Program budou moderovat Pavlína Filipovská a Alena Doležalová ml. Vystoupí například např. lovečtí trubači. V muzeu bude otevřena výstava obrazů známého německého malíře a ilustrátora loveckých časopisů Helmuta Busche. Slavnosti se konají od 10 do 16 hodin.
Další články v kategorii Ekologie
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)
- ČIŽP představila na VědaFestu 2026 moderní technologie pro ochranu přírody (02.07.2026)
- CHKO Soutok ukázal obnovu přírody. Odpůrci se ale nevzdali, půjdeme do extrému, volají (02.07.2026)
- Miska vody může o tomto víkendu zachránit životy. Pomozte vyčerpaným divokým zvířatům (02.07.2026)
- Přes 1 200 škol z Recyklohraní ukazuje, že vzdělávání k udržitelnosti má v Česku své místo. Pátý ročník Celoroční EKO hry zná své vítěze (02.07.2026)
- Odborníci pomáhají zachránit Svatováclavský dub ve Stochově. Z tisíciletého stromu vznikají nové sazenice (02.07.2026)
- Estonsko chce přenést část odpovědnosti za odpad na výrobce (01.07.2026)

Tweet



