Inspekce EU prověří zpracování živočišných odpadů
21.02.2005 | Ekolist.cz
Inspektoři Evropské unie prověří tento týden v Česku sběr a zpracování živočišných odpadů, popřípadě jejich likvidaci. Navštíví také asanační podniky, které zpracovávají jateční odpad nebo těla uhynulých zvířat. Státní veterinární správa letos čeká ještě řadu misí z EU. Významná inspekce, zřejmě ve druhém pololetí, se opět zaměří na zpracovatelské závody a kontroly zdraví zvířat. Lednová inspekce se zabývala dodržováním pohody zvířat v tuzemsku a nezjistila závažná pochybení. Drobné nedostatky se nicméně našly, šlo například o chybu ve vyplnění formuláře, který doprovází přepravovaná zvířata.
Předtím inspektoři EU zamířili do Česka loni v říjnu, kdy v potravinářských podnicích prověřovali zejména dodržování veterinárních a hygienických předpisů. Nedostatky našli v jednom ze šesti závodů. Šlo o jatka Agroprim Všetice.
Další články v kategorii Ekologie
- Ministr Červený vystoupí v OSN na téma udržitelného rozvoje. ČR je v plnění cílů na 10. místě ze 169 států (10.07.2026)
- Obnovujeme přírodu, nebo muzeum? Polemika nad evropským plánem obnovy přírody (10.07.2026)
- Nový výzkum VÚK ukazuje, že zámecké parky chrání přírodu tam, kde okolní krajina selhává (08.07.2026)
- MENDELU jako jediná česká univerzita vyšle svůj experiment na evropský raketoplán Space Rider (08.07.2026)
- Symbolický návrat: Zoo Hodonín zahájila zarybňování nového pavilonu přesně pět let po tornádu (07.07.2026)
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)

Tweet



