Hnutí DUHA požaduje zelený tarif za energii
20.02.2003 | Právo
S obří maketou elektrické zásuvky, jíž prohazovali kusy uhlí, popel a plechovky, symbolizující jaderný odpad, demonstrovali ve středu představitelé Hnutí DUHA před pražským sídlem společnosti ČEZ. Zástupce Hnutí DUHA Karel Polanecký vysvětlil, že jde o názornou ukázku toho, co se skrývá za energií proudící zásuvkami v ČR. Hnutí proto apeluje na výrobce a dodavatele, aby u nás zavedli nabídku energie ze solárních, větrných a malých vodních elektráren. Hnutí kritizuje reklamní kampaň největšího českého výrobce elektřiny, že názvem Duhová energie zdůrazňuje pouze pestrost nabídky cenových kategorií a doby odběru, ale nezahrnuje tzv. zelený tarif, jímž by zaručil původ elektřiny výhradně z obnovitelných zdrojů.
Další články v kategorii Ekologie
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)
- ČIŽP představila na VědaFestu 2026 moderní technologie pro ochranu přírody (02.07.2026)
- CHKO Soutok ukázal obnovu přírody. Odpůrci se ale nevzdali, půjdeme do extrému, volají (02.07.2026)
- Miska vody může o tomto víkendu zachránit životy. Pomozte vyčerpaným divokým zvířatům (02.07.2026)
- Přes 1 200 škol z Recyklohraní ukazuje, že vzdělávání k udržitelnosti má v Česku své místo. Pátý ročník Celoroční EKO hry zná své vítěze (02.07.2026)
- Odborníci pomáhají zachránit Svatováclavský dub ve Stochově. Z tisíciletého stromu vznikají nové sazenice (02.07.2026)

Tweet



