Ekologové prodali všechny jedle
08.12.2000 | Mladá fronta Dnes
Za uplynulé dva týdny prodali ekologové v rámci akce Stromy pro život Brňanům většinu z 1200 sazenic jedlí bělokorých. Občané si je mohou ozdobit a prožít tak ekologické Vánoce, protože tyto stromky neskončí po svátcích na smetišti. Šestileté jedle jsou zasazeny v květináčích a měří padesát centimetrů. "Zájemci je na jaře vysadí u Brna-Soběšic," řekla Věra Pospíšilíková z Českého svazu ochránců přírody. Ekology podle ní překvapil zájem veřejnosti o stromky, a proto chtějí přiobjednat nové sazenice jedlí bělokorých. Cílem akce je zejména výchova veřejnosti k úctě k přírodě a také její ochrana. "Nechceme, aby byly stromky vnímány jako řezané květiny, které se vyhazují," uvedla ekoložka.
Další články v kategorii Ekologie
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Odborníci a rybáři odlovili z rybníka v Kroměříži téměř 2700 invazních sumečků (25.06.2026)
- Česká inspekce životního prostředí má nového ředitele, stal se jím Pavel Straka (25.06.2026)
- Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let: Pilíř české energetiky a vyhledávaný technický unikát je ve výborné kondici (25.06.2026)
- Ochránci přírody chtějí zakázat vstup na vrch Stohánek v Ralsku, turisté ho ničí (24.06.2026)
- Prodeje fairtradové kávy v ČR loni klesly o čtvrtinu, méně se prodalo i kakaa (24.06.2026)
- Island po dvouleté pauze navzdory protestům obnovil lov velryb (23.06.2026)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo všechna jednotná enviromentální stanoviska pro stavbu Vodního díla Nové Heřminovy (23.06.2026)
- Benátská populace plameňáků nachází útočiště v zotavujících se mokřadech (22.06.2026)
- Kjódó: Japonští vědci přeměnili vyhozené nudle udon na rozložitelný biopapír (22.06.2026)

Tweet



