Country Life rozšiřuje nabídku bezlepkových výrobků
14.01.2011 | bio-info.cz
Společnost Country Life, výrobce a distributor biopotravin, rozšiřuje nabídku výrobků bez obsahu lepku.
Řadu směsí Nominal Country Life doplnil o další směsi na pečení chleba či na přípravu těsta včetně bramborového. V sortimentu e-shopu nabízí nyní řadu dalších výrobků pro celiaky a pro ty, kteří se z různých důvodů vyhýbají příjmu lepku ve stravě: mouky, těstoviny, směsi na pečení chleba a knedlíků, kaše, pomazánky a další. Certifikované bezlepkové potraviny i přirozeně bezlepkové potraviny mohou zákazníci e-shopu snadno v sortimentu filtrovat.
V maloobchodních prodejnách Country Life najdou lidé trpící nesnášenlivostí lepku širokou nabídku bezlepkových výrobků, například široký sortiment chlebů a pečiva, listového těsta, sušenek a sladkého pečiva značky Bezgluten, piškoty a kávu z topinambur od firmy Kávoviny nebo například slané i sladké lněnky a čokolády od českého výrobce Lifefood ().
Ve vlastní restauraci v Dejvicích Country Life připravuje denně nejméně jedno bezlepkové jídlo, bezlepkovou přílohu a jeden bezlepkový salát. Bezlepkové jídlo je vždy příslušným způsobem označené.
Pro ty, kteří hledají recepty, jak pro celiaky připravit chutná jídla, potěší Country Life v e-shopu novým vydáním prvního dílu Praktické bezlepkové kuchařky od Alexandry Koukolové. Tato kniha pomůže v překonávání začátečnických úskalí při přípravě bezlepkové diety, při získávání vhodných surovin a pro vlastní tvůrčí přístupy k vaření a pečení bez lepku.
Další články v kategorii Ekologie
- Budoucnost české a evropské ochrany přírody: Projekt LIFE Jedna příroda završily dvě odborné konference v Praze (06.05.2026)
- Návrh ANO ruší vrchní státní dozor MŽP nad lesy, ochránci přírody krok kritizují (05.05.2026)
- Evropská komise rozhodla o vynětí dovozu kůže z nařízení o odlesňování (05.05.2026)
- Jak může každý z nás pomoci opylovačům? Osm tipů pro naše zahrady (30.04.2026)
- Myslivci ve Zlínském kraji začali využívat drony k ochraně mláďat při sečích (27.04.2026)
- Nejsilnější El Niňo za poslední roky bude letos sužovat Asii, varují předpovědi (27.04.2026)
- Sehnat půdu v Praze není pro malé farmáře problém, chybí jim metodika (27.04.2026)
- Švýcarské fondy podpoří udržitelný turismus i posílení biodiverzity. České projekty si rozdělily téměř miliardu korun (26.04.2026)
- Italské úřady vyšetřují úhyn 18 vlků v národním parku, mají podezření na otravu (25.04.2026)
- Jak budeme pečovat o českou přírodu v blízké budoucnosti? První návrh Národního plánu na obnovu přírody je nyní otevřený k připomínkám veřejnosti (24.04.2026)

Tweet



