České firmy mohou získat peníze na investice do životního prostředí i z Německa
17.02.2015 | Ministerstvo životního prostředí
České firmy mohou získat z Německa finanční příspěvek na své investice do projektů vedoucích ke zlepšení životního prostředí. Možnosti financování z prostředků německého Investičního programu pro životní prostředí představili 27. ledna v Praze na MŽP zástupci Spolkového ministerstva životního prostředí a německé banky KfW. Nyní MŽP zveřejnilo cíle projektu a podmínky pro získání dotace.
Německé Spolkové ministerstvo životního prostředí, ochrany přírody, výstavby a bezpečnosti reaktorů podporuje v rámci Investičního programu pro životní prostředí v zahraničí již od roku 1990 projekty se zaměřením na zlepšení životního prostředí v zemích střední a východní Evropy. Podporu mohou získat pilotní projekty z oblasti ochrany životního prostředí, které mají přímý přeshraniční vliv na Německo nebo se zaměřují na zlepšení ochrany klimatu.
„Jedná se o modelový příklad, kdy aktivní zahraniční spolupráce našeho resortu může přinést českým subjektům konkrétní efekt a zároveň zlepšit životní prostředí. Jsem rád, že se nám právě s německou stranou daří velmi dobře komunikovat a přinášet hmatatelné výsledky,“ uvádí ministr Richard Brabec.
Projekty mají dosáhnout především těchto cílů:
- přenos zkušeností pro účinnou ochranu životního prostředí a klimatu v rámci rozvíjení česko-německé spolupráce;
- multiplikační efekt díky modelovým úsporným a inovativním řešením přinášejících zlepšení ochrany životního prostředí (tzv. „majákové projekty“);
- demonstrování praktické způsobilosti a výkonnosti nových zařízení či postupů;
- posílení pozitivního vnímání ochrany životního prostředí.
Další informace o programu jsou k dispozici na této internetové adrese.
- Kontakt pro více informací:
- Jana Taušová
- Tiskové odd. MŽP
- Tel.: +420 267 122 944 nebo +420 739 242 379
- E-mail: tiskove@mzp.cz
Další články v kategorii Ekologie
- Svitavy prostřednictvím projektu Třídím gastro vytřídily ze směsného odpadu přes 17 tun kuchyňských zbytků (09.02.2026)
- Na Šumavě vzniká nová rezervace divokých koní, čtvrtá v jižních Čechách (06.02.2026)
- Loni bylo v ČR zprovozněno pět nových větrných elektráren, letos nejspíš žádná (05.02.2026)
- Olomoučtí vědci objevili hluboko v půdě v Chile dosud neznámého brouka (05.02.2026)
- Asekol loni zvýšil sběr elektroodpadu o 2837 tun na rekordních 71 200 tun (04.02.2026)
- Na Madagaskaru objevili plaza, který plave pískem. Dali mu jméno Šaj-Hulúd (04.02.2026)
- Vědkyně z Agronomické fakulty je na Antarktidě. Zkoumá DNA mikroorganismů, které v extrémních podmínkách dokážou přežít (04.02.2026)
- Lední medvědi na Špicberkách jsou navzdory mizejícímu ledu tlustší a zdravější (03.02.2026)
- V Podyjí se zabydlel mýval. Ochranáři se ho chtějí zbavit (03.02.2026)
- Vyšetřování vyvezení stovek tun odpadu z Německa do Česka je téměř u konce (27.01.2026)

Tweet



