13. ŠTÝRSKÁ SOUTĚŽ MYSLIVECKÝCH TRUBAČŮ
30.10.2000 | Svět myslivosti
Jižně od rakouského Grazu se nachází malebné hraniční městečko Bad Radkersburg. V sobotu 26. srpna 2000 se zde konala 13. štýrská soutěž mysliveckých trubačů se zahraniční účastí. Z České republiky se sem vypravili také Trubači OMS ČMMJ Přerov. A nebylo to jen ze zvědavosti. Ze předchozích soutěží v Rakousku dojeli domů “ověnčeni vavříny” již dvakrát.
Letos se jako soutěžní hrály německé signály a soubor si mohl vybrat dvě volné skladby. Samozřejmě, že výběr padl na české. Ukázky z české lovecké a myslivecké hudby přednesli přerovští trubači i při vystoupení na hlavním náměstí.
Jak se ukázalo, náš soubor se na soutěž připravil dobře. Z třicítky hudebních těles z Rakouska a Německa se trubači z Přerova umístili ve zlatém pásmu na 1. místě. Po vyhlášení výsledků následoval ještě společný slavnostní koncert všech zúčastněných souborů před radnicí na hlavním náměstí.
Trubači děkují za přízeň OMS Přerov, městu Přerov a Ing. Antonínu Stojanovi za příjemnou cestu a dopravu souboru na soutěž do Rakouska.
Libor Nevtípil
Další články v kategorii Ekologie
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Odborníci a rybáři odlovili z rybníka v Kroměříži téměř 2700 invazních sumečků (25.06.2026)
- Česká inspekce životního prostředí má nového ředitele, stal se jím Pavel Straka (25.06.2026)
- Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let: Pilíř české energetiky a vyhledávaný technický unikát je ve výborné kondici (25.06.2026)
- Ochránci přírody chtějí zakázat vstup na vrch Stohánek v Ralsku, turisté ho ničí (24.06.2026)
- Prodeje fairtradové kávy v ČR loni klesly o čtvrtinu, méně se prodalo i kakaa (24.06.2026)
- Island po dvouleté pauze navzdory protestům obnovil lov velryb (23.06.2026)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo všechna jednotná enviromentální stanoviska pro stavbu Vodního díla Nové Heřminovy (23.06.2026)
- Benátská populace plameňáků nachází útočiště v zotavujících se mokřadech (22.06.2026)
- Kjódó: Japonští vědci přeměnili vyhozené nudle udon na rozložitelný biopapír (22.06.2026)

Tweet



