Senát: Káva, čaj a čokoláda bude zřejmě v nižší sazbě DPH
25.05.2006 | ČTK
Některé potraviny, například káva, čaj a čokoládové cukrovinky, budou zřejmě zařazeny v nižší pětiprocentní sazbě daně z přidané hodnoty (DPH). Přijetí příslušné novely, kterou ještě dostane k podpisu prezident republiky, dnes umožnil Senát. V základní 19procentní sazbě DPH by tak zůstaly z potravin jen alkoholické nápoje. Změna podle vicepremiéra Jiřího Havla ochudí příjmy státního rozpočtu o 1,2 miliardy korun. Norma ale nestanoví, kdy přesně začne změna platit, což této poslanecké úpravě vytýkali senátoři i Havel. Nižší sazba u cukrovinek začne platit v den vyhlášení novely ve Sbírce zákonů, pokud prezident normu podepíše.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Ekologie
- Ministr Červený vystoupí v OSN na téma udržitelného rozvoje. ČR je v plnění cílů na 10. místě ze 169 států (10.07.2026)
- Obnovujeme přírodu, nebo muzeum? Polemika nad evropským plánem obnovy přírody (10.07.2026)
- Nový výzkum VÚK ukazuje, že zámecké parky chrání přírodu tam, kde okolní krajina selhává (08.07.2026)
- MENDELU jako jediná česká univerzita vyšle svůj experiment na evropský raketoplán Space Rider (08.07.2026)
- Symbolický návrat: Zoo Hodonín zahájila zarybňování nového pavilonu přesně pět let po tornádu (07.07.2026)
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- MŽP vyhlásilo nové chráněné lokality včetně rozšíření Žofínského pralesa (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Rybám v Odře chyběl kyslík, hasiči jim čeřili vodu čerpadlem (03.07.2026)
- Kdo mizí za trnkovým keřem? Startuje záchranný program motýla bourovce trnkového (02.07.2026)

Tweet



