"Pořad nedej se škodí životnímu prostředí," tvrdí ministr Kužvart
15.01.2002 | Listy Prachaticka
Proti způsobu, jakým tvůrci publicistického pořadu České televize (ČT) Nedej se! informují veřejnost o Národním parku Šumava, protestovali loni v dopise Radě ČT starostové sedmi šumavských obcí (LP 13. 11.). Na jejich stranu se posléze postavil také šéf ministerstva životního prostředí (MŽP) Miloš Kužvart, který poslal stížnost generálnímu řediteli ČT Jiřímu Balvínovi. Informuje o tom internetový magazín EkoList. "Zkušenosti mé i mých spolupracovníků na MŽP s tímto jediným ekologickým pořadem ČT jsou vskutku špatné," napsal ministr. Podle něj je Nedej se naprosto jednostranné a nevyrovnané, škodí životnímu prostředí a nepatří proto do veřejnoprávní televize. Uvedl, že by se pořad mohl přejmenovat na O Šumavě, protože šumavská problematika se v jednotlivých dílech objevuje mnohem častěji, než ostatní otázky ochrany životního prostředí.
"Pořad neustále reprízuje námi už opakovaně vyvrácené lži," zdůraznil Kužvart. Redakce pořadu Nedej se považuje podle EkoListu Kužvartův dopis za nebezpečný pokus politika ovlivňovat sdělovací prostředek ve svůj prospěch.
"Ministr se pokouší manipulovat postoje generálního ředitele ČT k pořadu Nedej se bez věcných argumentů. Nabádá ho k likvidaci našeho ekologického cyklu, čímž by se zbavil kritiků z řad významných vědeckých pracovníků Akademie věd ČR, pracovníků řady univerzit a občanských sdružení," říká prohlášení redakce.
Další články v kategorii Ekologie
- Za největší globální problémy považují Češi znečištění oceánů a hromadění odpadu (29.08.2026)
- Vědci našli při průzkumu lánského zámeckého parku ohrožené orchideje i tesaříka (27.08.2026)
- Záhadná nemoc zabíjí keňské slony, zvířata trpí ochrnutím (26.08.2026)
- Hoekstra: EU musí investovat do klimatické odolnosti, jinak zaplatí mnohem víc (25.08.2026)
- MENDELU pracuje na záchraně ohrožených druhů stromů amazonského pralesa (25.08.2026)
- Na Mělnicku se objevila sršeň asijská, odborníci vyzývají veřejnost k pátrání po hnízdě (25.08.2026)
- Anketa Strom roku za pětadvacet let oslovila téměř milion lidí (24.08.2026)
- Ministr Igor Červený zahájil provoz nové linky na zpracování plastů (21.08.2026)
- Na omezení dopadů sucha v dalších letech pozdě není, míní odborník (17.08.2026)
- Voda může chybět i ve veletocích, varuje bioklimatolog (17.08.2026)

Tweet



