HAMÉ loni vzrostly tržby o šest procent
15.01.2001 | Hospodářské noviny
Šestiprocentní meziroční nárůst tržeb na 3,134 miliardy korun zaznamenal loni největší český výrobce paštik a hotových jídel, a.s. HAMÉ Babice. Z toho 55 procent tvořila produkce výrobků na bázi masa, další významný podíl měly zeleninové výrobky, řekl generální ředitel Leoš Novotný, ale hospodářský výsledek nesdělil.
Export loni činil 240,2 miliónu korun z tržeb. Největší nárůst vývozu měla firma u dodávek pro Rumunsko a Rusko, jež vzrostly o 62 procenta. Vývoz směřoval také do Polska, Litvy, Řecka a dalších zemí.
Zhruba 16 procent z celkových tržeb tvořil prodej na Slovensku, kde loni v říjnu společnost koupila bývalou konzervárenskou firmu u Bratislavy. V polovině prosince 2000 založila HAMÉ dceřinou společnost HAMÉ Polsko.
Letos HAMÉ očekává zvýšení tržeb minimálně na 3,3 miliardy korun.
Skupinu HAMÉ tvoří společnosti HAMÉ Babice (masové výrobky, chlazený sortiment), PIKA Bzenec (sterilovaná zelenina), Fruta Podivín (marmelády, džemy, povidla, kojenecká výživa, rajský protlak), OTMA-SLOKO Uherské Hradiště-Mařatice (kečupy, proslazené ovoce, kompoty) a OTMA-Slovácká Fruta Uherské Hradiště-Kunovice (masové výrobky, sirupy, kysané zelí). Seskupení zaměstnává asi 1750 lidí.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulých dní – 19. – 21.12. 2025 (22.12.2025)
- Ve velkochovu slepic na Havlíčkobrodsku veterináři potvrdili ptačí chřipku (21.12.2025)
- Provozovateli jatek v Holešově meziročně vzrostl čistý zisk a také tržby (20.12.2025)
- Státní veterinární správa začala ode dneška kontrolovat prodeje živých kaprů (19.12.2025)
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Dohoda EU s Mercosurem o obchodu se odkládá na leden, uvedla von der Leyenová (19.12.2025)

Tweet



