Americké finanční trhy napjatě očekávají výsledky voleb
08.11.2000 | Hospodářské noviny
Americké financní trhy napjate ocekávají výsledky voleb
Americké financní trhy jsou podle pozorovatelu v napjatém ocekávání výsledku včerejších prezidentských a kongresových voleb a prakticky nezaznamenávají zádný významný pohyb hlavních ukazatelu.
Pruzkumy verejného mínení ukazují stále vyrovnaný na boj viceprezidenta Alberta Gora a texaského guvernéra George Bushe a neposkytují záchytný bod. Makléri zrejme nemají "své" informace navíc, a tak vyckávají. Jako mylná se proto ukázala domnenka, ze budou sázet na Bushovo vítezství.
Z akciového trhu docházejí protikladné zprávy, které potvrzují bezradnost obchodníku. O moznosti Gorova vítezství svedcí pokles hodnoty akcií farmaceutických spolecností, které se obávají Gorem slibované regulace. Na druhé strane stoupají akcie ropných a tabákových spolecností a také softwarového giganta Microsftu, coz dává predtuchu výhry George Bushe.
Za zcela zavádející povazuje hodnocení pohybu trhu podle ocekávaných výsledku voleb Richard Schmalensee z Mit Managementu. "Oba kandidáti jsou naklonení byznysu, oba jsou pro volný trh a na Wall Streetu nemá nikdo strach," rekl k Schmalensee.
Další články v kategorii
- V CHKO Jeseníky jsou potvrzeny dvě vlčí smečky, v širším regionu až 40 jedinců (23.07.2026)
- Vlašské ořechy likviduje maličký škůdce. Existují proti němu opatření (23.07.2026)
- K letošní sklizni s místopředsedou ASZ ČR Janem Šteflem v Českém rozhlase Plus (23.07.2026)
- Německo bojuje s přemnoženým bourovčíkem toulavým, problém představují chloupky housenek i škody na dubech (23.07.2026)
- Úrodu na vinicích ohrožují letošní vedra (23.07.2026)
- Srnka porodila na zahradě u Brna. Příběh plný lásky rozděluje lidi na sítích (23.07.2026)
- Fotky z koňské soutěže krásy. Tradice přežívá navzdory válkám (23.07.2026)
- Úhyn ryb v Dyji: Vypuštění Nových Mlýnů by nepomohlo, tvrdí vodohospodáři (23.07.2026)
- Výrobce substrátů Agro CS loni zvedl tržby, ale strojírenská divize má výsledky horší (23.07.2026)
- Ochránci přírody kritizují těžbu dřeva na Svitavsku, případ řeší inspekce (23.07.2026)

Tweet



