SFTR zřejmě vyplatí za pšenici několik doplatků
06.06.2000 | Agris
SFTR zrejme vyplatí za pšenici nekolik doplatku
V nove pripravovaném systému výkupu potravinárské pšenice z letošní sklizne, kterým se bude zabývat Rada Státního fondu tržní regulace (SFTR) v pondelí 12. cervna, mohou zrejme zemedelci pocítat s nekolika doplatky k puvodní stanovené zálohové cene. V rozhovoru pro AGRIS to dnes uvedl reditel SFTR Jan Hock.
Potvrdil zároven, že SFTR nehodlá nákup potravinárské pšenice omezovat ani množstevne, ani casove, a cena, kterou zemedelcum pri nákupu obilí nabídne, bude cenou zálohovou. Fond bude tedy na trhu pusobit po celé nákupní období od sklizne do sklizne, a Rada SFTR bude mít v prubehu tohoto období rozhodnout o výši doplatku k zálohové cene, podle toho, za jakou cenu bude SFTR nakoupené obilí na trhu realizovat. "Budeme nejen nakupovat, ale i prodávat," rekl Hock. Na doplatky k zálohové cene pritom nebudou muset podle jeho slov zemedelci dlouho cekat, protože je pravdepodobné, že v prípade úspešné realizace obilí dostanou doplatku nekolik.
Další články v kategorii
- Ministerstvo zemědělství nesouhlasí se závěry NKÚ k zadržování vody v krajině, programy jsou funkční, na některé projekty ovšem chyběly peníze (16.03.2026)
- Bezlepková dieta zatěžuje peněženky estonských celiaků (16.03.2026)
- Jak se splní nesplnitelné? Stačí snížit cíl – praxe ministerstva zemědělství odhalena (16.03.2026)
- Pivní trh v Indii roste, svůj ležák sem nově vozí i Budvar (16.03.2026)
- Lidé si kvůli ceně vajec pořizují vlastní slepice (16.03.2026)
- Česko čeká „aprílové“ počasí, na jarní rovnodennost může sněžit (16.03.2026)
- Hrozí globální šok v dodávkách potravin. Horší než ten po invazi na Ukrajinu (16.03.2026)
- Velcí pěstitelé révy vinné dávají přednost proměně vinohradů před rozšiřováním (16.03.2026)
- Poklad Inků: Roste pod zemí, chutná jako meloun a pěstovat jde i v Česku (16.03.2026)
- Sójový párek ano, rostlinný steak už ne. EU se konečně dohodla na názvech pro alternativy k masu (16.03.2026)

Tweet



