Bass potvrdil prodej svého podílu v Radegastu Nomuře
24.09.1999 | Právo
Právo 24.9.1999
Bass potvrdil prodej svého podílu v Radegastu Nomure
Stanislav Ptácník
Spolecnost Bass podepsala 22. zárí dohodu o prodeji 33,4 % akcií Pivovaru Radegast jeho majoritnímu akcionári, spolecnosti Nomura. Právu to ve ctvrtek sdelila mluvcí spolecnosti Bass CR a Pražských pivovaru Diana Dobálová.
Cenu obchodu mluvcí neuvedla, sdelila jen, že transakce predstavuje méne než 1,5 % cistých aktiv skupiny Bass. Aktuální tržní hodnota podílu Bassu v Radegastu na burze by cinila asi 400 miliónu korun. Burzovní analytici i pivovarníci nicméne usuzují, že skutecná prodejní cena je mnohem vyšší. Podle nekterých zdroju by se mohla pohybovat v rozmezí trojnásobku až petinásobku nynejšího kursu akcií Radegastu na verejných trzích, jenž cinil 1500 korun na akcii.
"Naším cílem bylo vždy chránit hodnotu všech našich investic v Ceské republice. Tento prodej uvedený cíl naplnuje a umožnuje nám soustredit se na rízení spolecnosti Pražské pivovary, zamerit se na potenciál dalšího rustu," uvedl k prodeji akcií ve ctvrtek výkonný reditel spolecnosti Bass Brewers Iain Napier.
Ješte ve stredu Dobálová prodej akcií v Radegastu Nomure poprela s tím, že jednání dosud neskoncila. Den predtím dohodu o prodeji oznámila spolecnost Ceské pivo, která je správcem akciových podílu Nomury v ceském pivovarnictví.
Pro Nomuru je nákup blokacní minority Bassu v nošovickém pivovaru mimorádne duležitý, nebot jí rozvazuje ruce pro dokoncení fúze Radegastu s Prazdrojem i v jednáních se zájemci o kapitálový vstup do sloucené spolecnosti.
Jak Právu sdelil Jan Martínek z a. s. Ceské pivo, po prodeji 33,4 %, nyní drží tato spolecnost 94,1 % akcií Radegastu a 87,8 % akcií Plzenského Prazdroje. Prazdroj ve stredu v souvislosti s chystaným stažením akcií z verejného obchodování nabídl zbylým menšinovým akcionárum odkup jejich akcií za cenu 2085 Kc za kus, což je cena mírne vyšší, než za kolik se tyto akcie prodávají na burze ci v RM-Systému.
Další články v kategorii
- Ministerstvo posune příjem žádostí o zemědělské investice z letošního podzimu na jaro příštího roku (20.03.2026)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 11 (20.03.2026)
- Policie eviduje za loňský rok v Česku 17 úmrtí spojených s kratomem (20.03.2026)
- Autu, jež přepravovalo u Českých Budějovic dobytek, chybělo jedno kolo (20.03.2026)
- Horské ekosystémy se mění v důsledku oteplování pětkrát rychleji než lesy a louky (20.03.2026)
- Los Emil je v Rakousku celebritou, vyšla o něm knížka pro děti (20.03.2026)
- V Plzeňském kraji mírně klesl počet dojnic i výroba mléka, dojivost se zvýšila (20.03.2026)
- Paraziti nejsou maličkost. Majitelé mazlíčků netuší rizika a tápou v prevenci (20.03.2026)
- Do okrajových částí Brna pronikají divočáci, pomáhají odchytové klece nebo dron (20.03.2026)
- Souběh událostí, které skončí velkým zdražením. Expert popsal, co je další na řadě (20.03.2026)

Tweet



